Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț, Bogdan Gheorghe
Arbitru observator Cătălin Buși
Observator Valer Șulea
Spectatori 3.000

Meciul din data 16.05.2015 dintre echipele FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț, Bogdan Gheorghe.

FC Politehnica Iași: Marius Ovidiu MIHALACHE, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Milan MITIĆ, Branko GRAHOVAC, Bojan GOLUBOVIĆ, Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru CREŢU, Narcis Iulian BĂDIC, Florin Constantin PLĂMADĂ, Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru Teofil CIUCUR si rezervele: Liviu Ionuţ MIHAI II, Valentin COȘEREANU, Mădălin Marius CIUCĂ, Alessandro CAPARCO, Fábio Farroco BRAGA, Gabriel BOSOI, Alexandru BOICIUC.

CFR 1907 Cluj: Tiago Jorge Oliveira LOPES, Cătălin CARP, Ciprian Ioan DEAC, Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo, Antonio JAKOLIŠ, Ionuț Justinian LARIE, Mihai Adrian MINCĂ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Grégory Victor TADÉ, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA si rezervele: Anthony CARTER, Giorgi CHANTURIA, Filip JAZVIĆ, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Andrei Simion TÂNC, Szilard VERES, Cosmin Andrei VÂTCĂ.

In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Narcis Iulian BĂDIC
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Grégory Victor TADÉ (atacant). In minutul 31 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Ștefan ENESCU si intra Liviu Ionuţ MIHAI II
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Alexandru BOICIUC
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Antonio JAKOLIŠ (mijlocaș dreapta). In minutul 54 al partidei dintre FC Politehnica Iași si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 56, schimbare, iese atacant Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo si intra Filip JAZVIĆ
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Giorgi CHANTURIA
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Narcis Iulian BĂDIC si intra Fábio Farroco BRAGA
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Szilard VERES
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Milan MITIĆ
In minutul 82, FC Politehnica Iași - CFR 1907 Cluj, scor 0 - 3, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Grégory Victor TADÉ
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Grégory Victor TADÉ
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Florin Constantin PLĂMADĂ
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Sulley Ali Sariki MUNIRU
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Branko GRAHOVAC

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Liviu MIHAI II
46’
Alexandru CIUCUR
Alexandru BOICIUC
46’
0 - 2 54’ Antonio JAKOLIŠ
56’ GUIMA
Filip JAZVIĆ
59’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN