Arbitri asistenţi Miclos Nagy, Sebastian Stoianov
Arbitru observator Adrian Mărginean
Observator Marian Bucurescu
Spectatori 7.000

Meciul din data 17.05.2015 dintre echipele Rapid București si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea București pe stadionul Valentin Stănescu. in fata a 7.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Nagy, Sebastian Stoianov.

Rapid București: Aritz López GARAI, RUI MIGUEL Melo Rodrigues, Eduard ORIOL Gràcia, Joan ORIOL i Gràcia, Daniel George NICULAE, Luís Filipe Gomes Almeida "KIKAS", Tomáš JOSL, Marcel GECOV, Miloš BUCHTA, Jérémy SAPINA, Pavel ČMOVŠ si rezervele: Daniel Gabriel PANCU, Alexandru Angelo DAN, João Carlos Amaral Marques COIMBRA, Mircea Alexandru BORNESCU, Ricardo ALVES Coelho Silva, Nicolae VASILE, Cristian Ionuţ SĂPUNARU.

CS Universitatea Craiova: Alexandru MATEIU, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, MADSON Henrique Nascimento Santos, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Tha'er Fayed BAWAB, Stephane ACKA si rezervele: Cătălin George STRATON, Adrian Marius CÂRSTEA, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Costin Romeo CURELEA, Marius Ionuț BRICEAG, Sebastian Zoltán ACHIM.

GOOOL! Gol marcat pentru Rapid București de Daniel George NICULAE (atacant). In minutul 22 al partidei dintre Rapid București si CS Universitatea Craiova, Rapid București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuț Laurian TÂRNĂCOP si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta RUI MIGUEL Melo Rodrigues si intra Daniel Gabriel PANCU
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Jérémy SAPINA
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru MATEIU (mijlocaș central). In minutul 72 al partidei dintre Rapid București si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nuno Miguel Monteiro ROCHA (atacant). In minutul 74 al partidei dintre Rapid București si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 2.
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Tomáš JOSL
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Adrian Marius CÂRSTEA
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș defensiv Marcel GECOV si intra Alexandru Angelo DAN
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru MATEIU si intra KAY Carlos Daniel Silveira da Graça

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

1 - 0 Daniel NICULAE 22’
46’ Ionuț TÂRNĂCOP
Andrei HERGHELIGIU
59’ Tha'er BAWAB
RUI MIGUEL
Daniel PANCU
61’
Jérémy SAPINA 66’
1 - 1 72’ Alexandru MATEIU
1 - 2 74’ NUNO ROCHA
Tomáš JOSL 78’
81’ Alexandru BĂLUȚĂ
Adrian CÂRSTEA
Marcel GECOV
Alexandru DAN
81’
85’ Cosmin FRĂSINESCU
85’ Alexandru MATEIU