Arbitri asistenţi Miclos Nagy, Alexandru Vodă
Arbitru observator Marian Balaci
Observator Aurel Beldeanu
Spectatori 2.600

Meciul din data 24.05.2015 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Târgu-Jiu pe stadionul Tudor Vladimirescsu. in fata a 2.600 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Nagy, Alexandru Vodă.

Pandurii Târgu-Jiu: Filip MRZLJAK, Bogdan Daniel ȘANDRU, Gezim SHALAJ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Doru Mihai PINTILII, Dan Nicolae NISTOR, Marko MOMČILOVIĆ, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Nikola VASILJEVIĆ II si rezervele: Răzvan Marian STANCA, Feiz SHAMSIN, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Constantin GRECU, ELTON Constantino Da Silva, Alin Florian BULEICĂ, Rodemis Dante TRIFU.

FC Politehnica Iași: Andrei Ștefan ENESCU, Gabriel BOSOI, Alessandro CAPARCO, Alexandru Teofil CIUCUR, Mădălin Marius CIUCĂ, Alexandru CREŢU, Bojan GOLUBOVIĆ, Liviu Ionuţ MIHAI II, Marius Ovidiu MIHALACHE, Florin Constantin PLĂMADĂ, Alexandru ȚIGĂNAȘU si rezervele: Alexandru BOICIUC, Valentin COȘEREANU, Mădălin CRENGĂNIŞ, Dorinel Nicuşor GRECU, Andu Marian MOISI, Adrian OLAH.

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Filip MRZLJAK (mijlocaș defensiv). In minutul 24 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Politehnica Iași, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Doru Mihai PINTILII (mijlocaș defensiv). In minutul 34 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Liviu Ionuţ MIHAI II si intra Alexandru BOICIUC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel BOSOI si intra Valentin COȘEREANU
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 58, Pandurii Târgu-Jiu - FC Politehnica Iași, scor 3 - 0, gol din penalty transformat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Alin Florian BULEICĂ
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Mădălin Marius CIUCĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Mihaiță Alexandru ROMAN (atacant). In minutul 63 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Politehnica Iași, scorul devine 4 - 0.
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Gezim SHALAJ si intra Rodemis Dante TRIFU
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Florin Constantin PLĂMADĂ
In minutul 71, schimbare, iese fundaș stânga Marko MOMČILOVIĆ si intra Constantin GRECU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Alexandru BOICIUC (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Politehnica Iași, scorul devine 5 - 1.
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Alin Florian BULEICĂ
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru CREŢU si intra Adrian OLAH
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei Ștefan ENESCU (mijlocaș central). In minutul 79 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Politehnica Iași, scorul devine 5 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 2 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.