Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe, Florin Păunescu
Arbitru observator Adrian Cojocaru
Observator Marcel Vasile
Spectatori 3.000

Meciul din data 24.05.2015 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Botoșani se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe, Florin Păunescu.

Fotbal Club FCSB: Adrian POPA, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Alin Dorinel TOȘCA, Nicolae Claudiu STANCIU, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Cornel Emilian RÂPĂ, Raul Andrei RUSESCU, Andrei PREPELIȚĂ, Florin Constantin NIȚĂ, Ionuț NEAGU II, George Marius ȚUCUDEAN si rezervele: Paul PAPP, Srdjan LUCHIN, Gabriel Cristian IANCU, GUILHERME Haubert Sityá, Alexandru BOURCEANU, Giedrius ARLAUSKIS.

FC Botoșani: Florin Dorin ACSINTE, Paul Ștefan BATIN, Gabriel Cristian VAŞVARI, Andrei Alexandru PATACHE, Sergiu Adrian OLTEAN, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Michael NGADEU-NGADJUI, David Beniamin LAZAR, Jérémy FAUG-PORRET, Cristian DANCI, Marius Marian CROITORU si rezervele: Călin Rafael TIUŢ, Neluț Stelian ROȘU, Quenten MARTINUS, Attila László HADNAGY, Sebastian Florin IANC, Rashid BROWNE, Petre Daniel IVANOVICI.

In minutul 04, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Michael NGADEU-NGADJUI
In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Sebastian TAMAȘ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Fernando Lopes dos Santos VARELA (fundaș central). In minutul 23 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 28, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Neluț Stelian ROȘU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Nicolae Claudiu STANCIU (mijlocaș stânga). In minutul 43 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Michael NGADEU-NGADJUI si intra Quenten MARTINUS
In minutul 54, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Andrei PREPELIȚĂ. Fotbal Club FCSB va trebui sa trebui sa joace restul de 36 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Raul Andrei RUSESCU si intra Alexandru BOURCEANU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cristian DANCI
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru BOURCEANU
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian DANCI si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jérémy FAUG-PORRET
In minutul 71, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Paul PAPP
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicolae Claudiu STANCIU si intra Iasmin LATOVLEVICI

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

BATIN
04’ Michael NGADEU
Gabriel TAMAȘ 12’
1 - 0 Fernando VARELA 23’
28’ Marius CROITORU
Neluț ROȘU
2 - 0 Nicușor STANCIU 43’
46’ Michael NGADEU
Quenten MARTINUS
Andrei PREPELIȚĂ 54’
Raul RUSESCU
Alexandru BOURCEANU
58’
60’ Cristian DANCI
Alexandru BOURCEANU 62’
Nicușor STANCIU 67’
68’ Cristian DANCI
Petre IVANOVICI
69’ Jérémy FAUG-PORRET