Arbitri asistenţi Alexandru Cerei, Sabin Stroe
Arbitru observator Imre Bucsi
Observator Paul Mincu
Spectatori 10.000

Meciul din data 22.05.2015 dintre echipele Petrolul Ploiești si Dinamo București se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 10.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei, Sabin Stroe.

Petrolul Ploiești: Jean-Sony ALCÉNAT, Victoraș ASTAFEI, Jean-Alain Andre FANCHONE, Kristijan IPŠA, Rok KRONAVETER, Marian Ionuț MARIN, Patrick N'KOYI-Kiabu, Gevaro NEPOMUCENO, Rodrigo PASTORINI de León, Peterson dos Santos PEÇANHA, Mourad SATLI si rezervele: Roberto ALECSANDRU, Mohammed TCHITÉ, Alberto COBREA, Alexandru Cătălin COMAN, Sebastián Agustín GALLEGOS Berriel, Ionuț Andrei PETELEU, George Alexandru MAREŞ.

Dinamo București: Marius Silviu ALEXE, Kamil BILIŃSKI, Gordan BUNOZA, Collins Ngoran Suiru FAI, Steliano FILIP, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Nicolae Adrian GRIGORE, Andrei Ovidiu MARC, Alexandru Traian MARC, Ionuț Daniel ȘERBAN, Hatem ABD ELHAMED si rezervele: Gheorghe Teodor GROZAV, Marian CRISTESCU, Cosmin Gabriel MATEI, Kristijan NAUMOVSKI, Marius Constantin NICULAE, Dorin ROTARIU, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO".

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț Daniel ȘERBAN
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Bogdan Cătălin GAVRILĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 28 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Hatem ABD ELHAMED (mijlocaș central). In minutul 30 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Dinamo București, scorul devine 0 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Jean-Alain Andre FANCHONE si intra Ionuț Andrei PETELEU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Hatem ABD ELHAMED si intra Marian CRISTESCU
In minutul 55, schimbare, iese atacant Kamil BILIŃSKI si intra Marius Constantin NICULAE
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Rodrigo PASTORINI de León si intra Mohammed TCHITÉ
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Marius Constantin NICULAE
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Marius Silviu ALEXE si intra Gheorghe Teodor GROZAV
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Alexandru Traian MARC
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Rok KRONAVETER
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Gheorghe Teodor GROZAV (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Dinamo București, scorul devine 0 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Dinamo București.

BILIŃSKI
16’ Ionuț ȘERBAN
0 - 1 28’ Bogdan GAVRILĂ
0 - 2 30’ Hatem ABD ELHAMED
Jean-Alain FANCHONE
Ionuț PETELEU
46’
46’ Hatem ABD ELHAMED