Arbitri asistenţi Aurel Oniță, Florin Danșa
Arbitru observator Adrian Popescu
Observator Adrian Ionescu
Spectatori 6.000

Meciul din data 24.05.2015 dintre echipele Astra Giurgiu si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 6.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță, Florin Danșa.

Astra Giurgiu: Gheorghe Mihai FLORESCU, William Douglas DE AMORIM, Constantin Valentin BUDESCU, Syam Habib BEN YOUSSEF, Denis ALIBEC, Takayuki SETO, Valerică Marius GĂMAN, Vincent Fabien LABAN Bounayre, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Cristian Daniel OROŞ si rezervele: George Petruț GAVRILAŞ, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Andrei RĂUȚĂ, Danu SPĂTARU, Fwayo TEMBO, Alexandru IONIŢĂ II, Nuno Miguel Sousa PINTO.

ASA Târgu-Mureș: Marius Marcel CONSTANTIN, Claudiu Vasile BUMBA, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Iván GONZÁLEZ López, Adrian Ioan HORA, Gabriel Stelian MUREŞAN, Ousmane N'DOYE, László SEPSI, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Ianis Alin ZICU si rezervele: Mircea Ionuț AXENTE, Ionuț BALAUR, Nicolás Martín GOROBSOV, Sergiu Cătălin HANCA, Miroslav MANOLOV, Bruno MARTINS de Jesus, Adrian Ioan VICIU.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Patrice Emery Fongang FEUSSI
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 19 al partidei dintre Astra Giurgiu si ASA Târgu-Mureș, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Adrian Ioan HORA
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Claudiu Vasile BUMBA (mijlocaș stânga). In minutul 36 al partidei dintre Astra Giurgiu si ASA Târgu-Mureș, ASA Târgu-Mureș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș central Gheorghe Mihai FLORESCU si intra Fwayo TEMBO
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Iván GONZÁLEZ López
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Syam Habib BEN YOUSSEF
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 63 al partidei dintre Astra Giurgiu si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 2 - 1.
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 67, schimbare, iese fundaș dreapta Patrice Emery Fongang FEUSSI si intra Miroslav MANOLOV
In minutul 76, schimbare, iese atacant Ianis Alin ZICU si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 77, schimbare, iese rezervă Kehinde Abdul FATAI Feyi si intra Denis ALIBEC
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ousmane N'DOYE si intra Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Vincent Fabien LABAN Bounayre
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Fwayo TEMBO
In minutul 88, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Vincent Fabien LABAN Bounayre. Astra Giurgiu va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.
In minutul 89, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Iván GONZÁLEZ López. ASA Târgu-Mureș va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 90, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Syam Habib BEN YOUSSEF. Astra Giurgiu va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 9 jucatori.
In minutul 90+10, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, László SEPSI
In minutul 90+2, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Adrian Ioan VICIU. ASA Târgu-Mureș va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 9 jucatori.
In minutul 90+3, schimbare, iese atacant Constantin Valentin BUDESCU si intra Nuno Miguel Sousa PINTO
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Kehinde Abdul FATAI Feyi (rezervă). In minutul 90+6 al partidei dintre Astra Giurgiu si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 3 - 1.
In minutul 90+8, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu LUNG JR.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

ZICU
15’ Patrice FEUSSI
1 - 0 Denis ALIBEC 19’
29’ Adrian HORA
1 - 1 36’ Claudiu BUMBA
George FLORESCU
Fwayo TEMBO
53’
56’ Iván GONZÁLEZ
Syam BEN YOUSSEF 57’
2 - 1 Denis ALIBEC 63’
Denis ALIBEC 66’
67’ Patrice FEUSSI
Miroslav MANOLOV
76’ Ianis ZICU
Mircea AXENTE
Kehinde FATAI
Denis ALIBEC
77’
80’ Ousmane N'DOYE
Nicolás GOROBSOV
Vincent LABAN 84’
Fwayo TEMBO 85’
Vincent LABAN 88’
89’ Iván GONZÁLEZ
90’ Marius CONSTANTIN