Arbitri asistenţi Valentin Avram, Vladimir Urzică
Arbitru observator Gabriel Bârjac
Observator Cristian Vasc
Spectatori 4.000

Meciul din data 23.05.2015 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Rapid București se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram, Vladimir Urzică.

CFR 1907 Cluj: Davide PETRUCCI, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Mihai Adrian MINCĂ, Ionuț Justinian LARIE, Antonio JAKOLIŠ, Férébory DORÉ, Ciprian Ioan DEAC, Cătălin CARP, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Andrei Simion TÂNC, Grégory Victor TADÉ si rezervele: Giorgi CHANTURIA, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Filip JAZVIĆ, Anthony CARTER, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Szilard VERES.

Rapid București: RUI MIGUEL Melo Rodrigues, Jérémy SAPINA, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Pavel ČMOVŠ, Eduard ORIOL Gràcia, Joan ORIOL i Gràcia, Daniel George NICULAE, Luís Filipe Gomes Almeida "KIKAS", Aritz López GARAI, Marcel GECOV, Miloš BUCHTA si rezervele: Daniel Gabriel PANCU, Nicolae VASILE, João Carlos Amaral Marques COIMBRA, Alexandru Angelo DAN, Andrei Ionuţ CERLINCĂ, Mircea Alexandru BORNESCU, Ricardo ALVES Coelho Silva.

In minutul 20, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ciprian Ioan DEAC. CFR 1907 Cluj va trebui sa trebui sa joace restul de 70 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, RUI MIGUEL Melo Rodrigues
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Joan ORIOL i Gràcia
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Davide PETRUCCI (mijlocaș central). In minutul 60 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Rapid București, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Filipe Gomes Almeida "KIKAS" si intra Daniel Gabriel PANCU
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Pavel ČMOVŠ
In minutul 66, schimbare, iese atacant Férébory DORÉ si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 74, CFR 1907 Cluj - Rapid București, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Grégory Victor TADÉ
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central RUI MIGUEL Melo Rodrigues si intra Andrei Ionuţ CERLINCĂ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Antonio JAKOLIŠ
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mihai Adrian MINCĂ
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Giorgi CHANTURIA
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Aritz López GARAI si intra Ricardo ALVES Coelho Silva
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Sulley Ali Sariki MUNIRU
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Andrei Simion TÂNC
GOOOL! Gol marcat pentru Rapid București de Daniel George NICULAE (atacant). In minutul 89 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Rapid București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Daniel Gabriel PANCU
In minutul 90+5, jucatorul echipei Rapid București, Daniel Gabriel PANCU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Rapid București ramane din minutul 90+5 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Ciprian DEAC 29’
29’ RUI MIGUEL
29’ Cristian SĂPUNARU