Arbitri asistenţi Daniel Hulubei şi Mihai Marica
Arbitru observator Sorin Boca
Observator Iulius Nemţeanu
Spectatori 4.000

Meciul din data 29.05.2015 dintre echipele FC Botoșani si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Botoşani pe stadionul Municipal. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horatiu Feşnic impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Hulubei şi Mihai Marica.

FC Botoșani: Gabriel Cristian VAŞVARI, Andrei Alexandru PATACHE, Răzvan TINCU, Sergiu Adrian OLTEAN, Quenten MARTINUS, David Beniamin LAZAR, Attila László HADNAGY, Rashid BROWNE, Marius Marian CROITORU, Paul Ștefan BATIN, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Petre Daniel IVANOVICI, Călin Rafael TIUŢ, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Sergiu Victor HOMEI, Jérémy FAUG-PORRET, Mihai Cătălin BORDEIANU.

Viitorul Constanța: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Cristian GAVRA, Romario Sandu BENZAR, Florin Lucian TĂNASE, Boban NIKOLOV, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Cristian Marian MANEA, Robert George HODOROGEA, Ianis HAGI, Alexandru BUZBUCHI, Răzvan MARIN si rezervele: Ionuț Daniel VÂNĂ, Árpád Ors György TORDAI, Ciprian Antonio PERJU, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Paul Alexandru IACOB, Daniel GHEORGHE, Carlo CASAP.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Marius Marian CROITORU (mijlocaș dreapta). In minutul 10 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 20, FC Botoșani - Viitorul Constanța, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Attila László HADNAGY
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Florin Dorin ACSINTE
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Cristian Marian MANEA (fundaș stânga). In minutul 30 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 1.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Alexandru PATACHE
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Bogdan Ionuț ŢÂRU (fundaș central). In minutul 36 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marius Marian CROITORU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Ianis HAGI (atacant). In minutul 52 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 3.
In minutul 53, schimbare, iese atacant Florin Lucian TĂNASE si intra Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ianis HAGI
In minutul 57, schimbare, iese atacant Cristian GAVRA si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 64, schimbare, iese atacant Quenten MARTINUS si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Boban NIKOLOV si intra Carlo CASAP
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Rashid BROWNE si intra Sebastian Florin IANC
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Marius Marian CROITORU (mijlocaș dreapta). In minutul 77 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 3 - 3.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Carlo CASAP (rezervă). In minutul 79 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, scorul devine 3 - 4.
In minutul 83, jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Alexandru PATACHE a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Botoșani ramane din minutul 83 in 10 jucatori.
In minutul 87, schimbare, iese atacant Paul Ștefan BATIN si intra Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Attila László HADNAGY (atacant). In minutul 90+3 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 4 - 4.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 4 - 4.

1 - 0 Marius CROITORU 10’
19’ Bogdan ŢÂRU
2 - 3 52’ Ianis HAGI
53’ Florin TĂNASE
Alexandru MITRIȚĂ
55’ Ianis HAGI
57’ Cristian GAVRA
Ionuț VÂNĂ
Quenten MARTINUS
Petre IVANOVICI
64’
66’ Boban NIKOLOV
Carlo CASAP
Rashid BROWNE
Sebastian IANC
73’
3 - 3 Marius CROITORU 77’
3 - 4 79’ Carlo CASAP
Andrei PATACHE 83’
Paul BATIN
Roussel NGANKAM
87’
90+1’ Alexandru MITRIȚĂ
90+2’ BENZAR Romario
4 - 4 Attila HADNAGY 90+3’