Arbitri asistenţi Vladimir Urzică şi Mircea Orbuleţ
Arbitru observator Aron Huzu
Observator Viorel Ilinca
Spectatori 7.000

Meciul din data 28.05.2015 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Oțelul Galați se disputa in localitatea Târgu-Mureş pe stadionul Trans-Sil. in fata a 7.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică şi Mircea Orbuleţ.

ASA Târgu-Mureș: Nicolás Martín GOROBSOV, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Gabriel Stelian MUREŞAN, Miroslav MANOLOV, Silviu ILIE, Sergiu Cătălin HANCA, Marius Marcel CONSTANTIN, Claudiu Vasile BUMBA, Florin BEJAN, Ianis Alin ZICU, Adrian Ioan VICIU si rezervele: János József SZÉKELY, Javier VELAYOS Rodríguez, Ousmane N'DOYE, Dorin Ioan GOGA, FEJÉR Bela Csongor, Ionuț BALAUR, Mircea Ionuț AXENTE.

Oțelul Galați: Alexandru TUDORIE, Hélder Luís Lopes Vieira TAVARES, Athos SOLOMOU, Darius Dumitru OLARU, Daniel POPESCU, Laurențiu Cătălin IORGA, Stelian Nicolae CUCU, Florin Lucian CERNAT, Gabriel ABRAHAM, Rúben Luís Maurício BRÍGIDO, George Andrei MIRON si rezervele: Antonio Valentin SEFER, Robert Adrian TĂTAR, Cosmin Valentin STOIAN, Alexandru Ionuţ Perju, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Dumitru Emanoil HOTOBOC.

In minutul 21, schimbare, iese atacant Miroslav MANOLOV si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Athos SOLOMOU
In minutul 39, ASA Târgu-Mureș - Oțelul Galați, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru ASA Târgu-Mureș de Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Athos SOLOMOU si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Alexandru TUDORIE (atacant). In minutul 67 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Oțelul Galați, Oțelul Galați reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ianis Alin ZICU si intra Dorin Ioan GOGA
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Alexandru TUDORIE
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș defensiv Stelian Nicolae CUCU si intra Robert Adrian TĂTAR
In minutul 81, schimbare, iese fundaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Ousmane N'DOYE
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Silviu ILIE
In minutul 90, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Cosmin Valentin STOIAN
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Hélder Luís Lopes Vieira TAVARES (mijlocaș defensiv). In minutul 90+4 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Oțelul Galați, scorul devine 1 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Oțelul Galați.

Mircea AXENTE
21’
37’ Athos SOLOMOU
1 - 0 penalty Gabriel MUREȘAN 39’
46’ Athos SOLOMOU
Răzvan GRĂDINARU
Gabriel MUREȘAN 66’
1 - 1 67’ Alexandru TUDORIE
Ianis ZICU
Dorin GOGA
69’
71’ Alexandru TUDORIE
80’ Stelian CUCU
Robert TĂTAR
Sergiu HANCA
Ousmane N'DOYE
81’
Silviu ILIE 85’
90’ Alexandru TUDORIE