Arbitri asistenţi Florin Neacșu, Gabriel Stroe
Arbitru observator Marius Avram
Observator Mihai Stancu
Spectatori 3.500

Meciul din data 27.05.2015 dintre echipele Rapid București si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea București pe stadionul Valentin Stănescu. in fata a 3.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin impreuna cu arbitrii asistenti Florin Neacșu, Gabriel Stroe.

Rapid București: Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Pavel ČMOVŠ, Jérémy SAPINA, RUI MIGUEL Melo Rodrigues, Eduard ORIOL Gràcia, Joan ORIOL i Gràcia, Luís Filipe Gomes Almeida "KIKAS", Daniel George NICULAE, Marcel GECOV, Miloš BUCHTA, Aritz López GARAI si rezervele: Tomáš JOSL, Alexandru Angelo DAN, João Carlos Amaral Marques COIMBRA, Andrei Ionuţ CERLINCĂ, Mircea Alexandru BORNESCU, Nicolae VASILE.

Pandurii Târgu-Jiu: Mihaiță Alexandru ROMAN, Alin Florian BULEICĂ, Constantin GRECU, Filip MRZLJAK, Dan Nicolae NISTOR, Doru Mihai PINTILII, Gezim SHALAJ, Răzvan Marian STANCA, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Nikola VASILJEVIĆ II, Bogdan Daniel ȘANDRU si rezervele: ERICO Constantino da Silva, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Feiz SHAMSIN, Rodemis Dante TRIFU, Ciprian Florin BRATA.

In minutul 15, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra ERICO Constantino da Silva
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Filip MRZLJAK (mijlocaș defensiv). In minutul 45+1 al partidei dintre Rapid București si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís Filipe Gomes Almeida "KIKAS" si intra Andrei Ionuţ CERLINCĂ
In minutul 60, Rapid București - Pandurii Târgu-Jiu, scorul este 0 - 2. Autogol, inscris de Pavel ČMOVŠ
In minutul 67, schimbare, iese fundaș stânga Constantin GRECU si intra Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Marcel GECOV si intra Tomáš JOSL
In minutul 78, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra Feiz SHAMSIN
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central RUI MIGUEL Melo Rodrigues si intra João Carlos Amaral Marques COIMBRA
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Pavel ČMOVŠ
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Jérémy SAPINA
In minutul 90+3, Rapid București - Pandurii Târgu-Jiu, scor 0 - 3, gol din penalty transformat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Mihai Cosmin RĂDUȚ

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

ROMAN II
15’ Mihai PINTILII
ERICO
0 - 1 45+1’ Filip MRZLJAK
KIKAS
Andrei CERLINCĂ
46’
0 - 2 autogol Pavel ČMOVŠ 60’
67’ Constantin GRECU
Mihai RĂDUȚ
Marcel GECOV
Tomáš JOSL
71’
78’ Mihăiță ROMAN II