Arbitri asistenţi Marius Nicoară, Imre Bucsi
Arbitru observator Alexandru Vodă
Observator Dan Potocianu
Spectatori 1.000

Meciul din data 30.05.2015 dintre echipele CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară, Imre Bucsi.

CS Universitatea Craiova: Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Tha'er Fayed BAWAB, Stephane ACKA, Sebastian Zoltán ACHIM, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Alexandru MATEIU, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Silviu IZVORANU, MADSON Henrique Nascimento Santos si rezervele: Marius Ionuț BRICEAG, Pablo Daniel BRANDÁN, Nicuşor Silviu BANCU, Cătălin George STRATON, Costin Romeo CURELEA, Adrian Marius CÂRSTEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU.

CFR 1907 Cluj: Ionuț Justinian LARIE, Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Davide PETRUCCI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Szilard VERES, Cătălin CARP, Giorgi CHANTURIA, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Remo AMADIO si rezervele: Filip JAZVIĆ, Sebastian Claudiu PETRUȘ, Daniel PÂRV, Cornel Alexandru ENE, Anthony CARTER.

In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ionuț Justinian LARIE
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tiago Jorge Oliveira LOPES
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Szilard VERES
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Tha'er Fayed BAWAB (atacant). In minutul 49 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv MADSON Henrique Nascimento Santos si intra Pablo Daniel BRANDÁN
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Giorgi CHANTURIA si intra Filip JAZVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Mihail BĂLUŢĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 65 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 0.
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cătălin CARP
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Sergiu Dorin NEGRUȚ si intra Anthony CARTER
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Davide PETRUCCI
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Tha'er Fayed BAWAB (atacant). In minutul 82 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si CFR 1907 Cluj, scorul devine 3 - 0.
In minutul 83, schimbare, iese atacant Tha'er Fayed BAWAB si intra Costin Romeo CURELEA
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș defensiv Davide PETRUCCI si intra Cornel Alexandru ENE

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

GUIMA
21’ Ionuț LARIE
31’ Tiago LOPES
35’ Szilard VERES
1 - 0 Tha'er BAWAB 49’
Henrique MADSON
Pablo BRANDÁN
58’
64’ Giorgi CHANTURIA