Arbitri asistenţi Aurel Oniță (Constanța), Sebastian Stoianov (Constanța)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 12.000

Meciul din data 13.07.2015 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 12.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță (Constanța), Sebastian Stoianov (Constanța).

ACS Poli Timișoara: Sascha KIRSCHSTEIN, Cristian Dorel SCUTARU, Daniel POPESCU, Ovidiu Marian POPESCU, Cristian Costel MELINTE, Fernando LLORENTE Mañas, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Gabriel CÂNU, Róbert ELEK, Alexandru Paul CURTEAN, Claudiu BELU-IORDACHE si rezervele: Alexandru Adrian POPOVICI, Ianis Alin ZICU, Eduard PAP, Adrian Florin POPARADU, Cristian BĂRBUȚ, Cristian Nicolae BOLDEA, Andrei Viorel ARTEAN.

Pandurii Târgu-Jiu: Bogdan Daniel ȘANDRU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Viorel NICOARĂ, Filip MRZLJAK, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Alexandru Teofil CIUCUR, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Marko MOMČILOVIĆ si rezervele: Constantin GRECU, Răzvan Marian STANCA, Valentin Dumitru MUNTEANU, Abdelaziz KHALOUTA, Ezequiel Nicolás FILIPETTO, Adrian Ioan HORA, Paul Viorel ANTON.

In minutul 05, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Filip MRZLJAK
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 46, schimbare, iese atacant Francisco Javier HERNÁNDEZ González si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 52, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU. ACS Poli Timișoara va trebui sa trebui sa joace restul de 38 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Mihai Cosmin RĂDUȚ (mijlocaș central). In minutul 54 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 55, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra Adrian Ioan HORA
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Paul CURTEAN si intra Ianis Alin ZICU
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Marko MOMČILOVIĆ
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ovidiu Marian POPESCU si intra Adrian Florin POPARADU
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Abdelaziz KHALOUTA
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Abdelaziz KHALOUTA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

ROMAN II
05’ Filip MRZLJAK
Alexandru CURTEAN 38’
Javier HERNÁNDEZ
Cristian BĂRBUȚ
46’
Claudiu BELU-IORDACHE 51’
Gabriel CÂNU 52’
0 - 1 54’ Mihai RĂDUȚ
55’ Mihăiță ROMAN II
Adrian HORA
Alexandru CURTEAN
Ianis ZICU
57’
63’ Marko MOMČILOVIĆ
68’ Viorel NICOARĂ
Valentin MUNTEANU
Ovidiu POPESCU
Adrian POPARADU
76’
79’ Alexandru CIUCUR
86’ Alexandru CIUCUR