Data disputării 18.07.2015 - 18:30
Stadion Ilie Oană
Localitatea Ploiești
Arbitru Andrei Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe) Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Spectatori 6.000

Meciul din data 18.07.2015 dintre echipele Petrolul Ploiești si FC Voluntari se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 6.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe) Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

Petrolul Ploiești: Abdellah ZOUBIR, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Dacian Șerban VARGA, Peterson dos Santos PEÇANHA, Guillaume RIPPERT, Adrian ROPOTAN, Gevaro NEPOMUCENO, Sofien MOUSSA, Jérémy FAUG-PORRET, Marian Dean BEȚA, Alexandru Constantin BENGA si rezervele: Roberto ALECSANDRU, Vlad RUSU, Toto Adaruns TAMUZ Temile , Ismaïl Ahmed Kadar HASSAN, Nicolas FARINA, Alberto COBREA, Sanaa ALTAMA.

FC Voluntari: Vasile MAFTEI, Dragoș BALAURU, Adrian Ionuț BĂLAN, Nicolae Adrian GRIGORE, Ben Hamed KONÉ, Daniel Ionuț NOVAC, Saša NOVAKOVIĆ, Andrei POVERLOVICI, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Dinu Marius TODORAN, Robert Alexandru VÂLCEANU si rezervele: Cosmin Florin ACHIM, Paul Ionel BOTAŞ, George CĂLINȚARU, Gabriel Mihai DEAC, Florin Sandu MAXIM, Sorin Nicușor RĂDOI, Mihai VODUŢ.

In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Adrian ROPOTAN
In minutul 38, schimbare, iese fundaș central Alexandru Constantin BENGA si intra Roberto ALECSANDRU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Robert Alexandru VÂLCEANU (mijlocaș stânga). In minutul 53 al partidei dintre Petrolul Ploiești si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 54, Petrolul Ploiești - FC Voluntari, scorul este 1 - 1. Autogol, inscris de Vasile MAFTEI
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Robert Alexandru VÂLCEANU si intra Gabriel Mihai DEAC
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Abdellah ZOUBIR si intra Toto Adaruns TAMUZ Temile
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Dinu Marius TODORAN si intra Mihai VODUŢ
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Andrei POVERLOVICI
In minutul 74, schimbare, iese atacant Sofien MOUSSA si intra Sanaa ALTAMA
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicolae Adrian GRIGORE si intra Sorin Nicușor RĂDOI
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Sorin Nicușor RĂDOI
In minutul 84, jucatorul echipei FC Voluntari, Andrei POVERLOVICI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Voluntari ramane din minutul 84 in 10 jucatori.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Jérémy FAUG-PORRET
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Toto Adaruns TAMUZ Temile

Roberto ALECSANDRU
38’
0 - 1 53’ Robert VÂLCEANU
1 - 1 54’ autogol Vasile MAFTEI
59’ Paul PÂRVULESCU
60’ Robert VÂLCEANU
Gabriel Mihai DEAC
Abdellah ZOUBIR
Toto TAMUZ
65’
66’ Dinu TODORAN
Mihai VODUŢ
68’ Andrei POVERLOVICI
Sofien MOUSSA
Sanaa ALTAMA
74’
76’ Nicolae GRIGORE
Sorin RĂDOI
81’ Sorin RĂDOI
84’ Andrei POVERLOVICI