Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Marin Petrache (Giurgiu)
Spectatori 14.000

Meciul din data 18.07.2015 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Drobeta Tr. Severin pe stadionul Municipal. in fata a 14.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Daniel Mitruți (Craiova).

Pandurii Târgu-Jiu: João Pedro MINGOTE Ribeiro, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Dan Nicolae NISTOR, Filip MRZLJAK, Marko MOMČILOVIĆ, Bogdan Daniel ȘANDRU, Adrian Ioan HORA, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Alexandru Teofil CIUCUR si rezervele: Răzvan Marian STANCA, Mihaiță Alexandru ROMAN, Valentin Dumitru MUNTEANU, Abdelaziz KHALOUTA, Ezequiel Nicolás FILIPETTO, Constantin GRECU, Paul Viorel ANTON.

Fotbal Club FCSB: Alin Dorinel TOȘCA, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Aymen TAHAR, Grégory Victor TADÉ, Nicolae Claudiu STANCIU, Cornel Emilian RÂPĂ, Adrian POPA, Paul PAPP, GUILHERME Haubert Sityá, Valentin Alexandru COJOCARU, Nicandro BREEVELD si rezervele: Alexandru TUDORIE, Florin Constantin NIȚĂ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Vlad Dumitru MIHALCEA, Rareș ENCEANU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Jugurtha HAMROUN.

In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru Mihăiță CHIPCIU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Alexandru Mihăiță CHIPCIU (mijlocaș stânga). In minutul 28 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Aymen TAHAR
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei Ovidiu PIȚIAN si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Alexandru Mihăiță CHIPCIU (mijlocaș stânga). In minutul 52 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Nicolae Claudiu STANCIU si intra Jugurtha HAMROUN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Jugurtha HAMROUN (rezervă). In minutul 64 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 3.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Paul Viorel ANTON
In minutul 67, schimbare, iese atacant Grégory Victor TADÉ si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 69, schimbare, iese atacant Adrian Ioan HORA si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian POPA si intra Vlad Dumitru MIHALCEA
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Valentin Dumitru MUNTEANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

TADÉ
20’ Alexandru CHIPCIU
0 - 1 28’ Alexandru CHIPCIU