CFR 1907 Cluj - ACS Poli Timișoara - 19.07.2015 English version
Data disputării 19.07.2015 - 18:30
Localitatea Cluj-Napoca
Arbitru George Rădulescu (București)
Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București) George Florin Neacșu (Câmpulung Muscel)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Iulius Nemțeanu (Ghermănești - If)
Spectatori 6.000

Meciul din data 19.07.2015 dintre echipele CFR 1907 Cluj si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 6.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București) George Florin Neacșu (Câmpulung Muscel).

CFR 1907 Cluj: Daniel Filipe Faria COELHO, Alexandru Traian MARC, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Antonio JAKOLIŠ, Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo, Lucian GOIAN, CRISTIAN López Santamaría, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Neluț Stelian ROȘU, Davide PETRUCCI si rezervele: Andrei Iosif MUREŞAN, Mihai Adrian MINCĂ, Anthony CARTER, Vítor BRUNO Ramos Gonçalves, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Andrei Simion TÂNC, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN.

ACS Poli Timișoara: Ovidiu Marian POPESCU, Daniel POPESCU, Ianis Alin ZICU, Cristian Costel MELINTE, Sascha KIRSCHSTEIN, Fernando LLORENTE Mañas, Róbert ELEK, Cristian BĂRBUȚ, Alexandru Paul CURTEAN, Cristian BOCŞAN, Claudiu BELU-IORDACHE si rezervele: Alexandru Adrian POPOVICI, Georgi Zdravkov SARMOV, Cristian Dorel SCUTARU, Eduard PAP, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Andrei Viorel ARTEAN, Cristian Nicolae BOLDEA.

In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Costel MELINTE
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BĂRBUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Antonio JAKOLIŠ (mijlocaș dreapta). In minutul 56 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si ACS Poli Timișoara, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Ovidiu Marian POPESCU si intra Georgi Zdravkov SARMOV
In minutul 65, schimbare, iese atacant CRISTIAN López Santamaría si intra Sergiu Dorin NEGRUȚ
In minutul 66, schimbare, iese fundaș central Cristian Costel MELINTE si intra Cristian Dorel SCUTARU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ianis Alin ZICU si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Neluț Stelian ROȘU si intra Andrei Iosif MUREŞAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

ELEK
29’ Cristian MELINTE
54’ Cristian BĂRBUȚ
1 - 0 Antonio JAKOLIŠ 56’
58’ Ovidiu POPESCU
Georgi SARMOV
CRISTIAN
Sergiu NEGRUȚ
65’
66’ Cristian MELINTE