Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 3.000

Meciul din data 20.07.2015 dintre echipele FC Botoșani si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Vlad Bârleanu (București).

FC Botoșani: Dan Mihai ROMAN, Gabriel Cristian VAŞVARI, Florin Dorin ACSINTE, Ciprian Florin BRATA, Florin Constantin PLĂMADĂ, Andrei Alexandru PATACHE, Petre Daniel IVANOVICI, Plamen Ivanov ILIEV, Stelian Nicolae CUCU, Marius Marian CROITORU, Raul Răzvan COSTIN si rezervele: Scott ROBERTSON, Răzvan Neculaie PLEȘCA, George Andrei MIRON, Attila László HADNAGY, Radoslav Bonchev DIMITROV, Andrei CORDOȘ, Rashid BROWNE.

Viitorul Constanța: Ioan Constantin FILIP, Adnan AGANOVIĆ, Romario Sandu BENZAR, Alexandru BUZBUCHI, Florin Lucian CERNAT, Cristian George GANEA, Ianis HAGI, Robert George HODOROGEA, Răzvan MARIN, Bogdan Alexandru MITREA, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Vlad Alexandru ACHIM, Carlo CASAP, Raul Axente CIUPE, Cristian GAVRA, Daniel GHEORGHE, Cristian Lucian MUNTEANU, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Victor Teodor RÂMNICEANU.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Bogdan Alexandru MITREA (fundaș central). In minutul 03 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Marius Marian CROITORU (mijlocaș central). In minutul 19 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Ioan Constantin FILIP (mijlocaș defensiv). In minutul 33 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ianis HAGI si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian George GANEA
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga Petre Daniel IVANOVICI si intra Radoslav Bonchev DIMITROV
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Adnan AGANOVIĆ si intra Cristian GAVRA
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ciprian Florin BRATA si intra Rashid BROWNE
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Răzvan MARIN si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 87, schimbare, iese atacant Dan Mihai ROMAN si intra Attila László HADNAGY

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.