Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea) Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 3.000

Meciul din data 19.07.2015 dintre echipele Astra Giurgiu si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea) Marius Nicoară (DT Severin).

Astra Giurgiu: Constantin Valentin BUDESCU, Fernando Henrique BOLDRIN, Ricardo Miguel Martins ALVES, FILIPE Andrade TEIXEIRA, William Douglas DE AMORIM, Takayuki SETO, Cristian Daniel OROŞ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Florin LOVIN, Silviu LUNG JR., Gabriel Nicolae ENACHE si rezervele: Alexandru Adrian DANDEA, Alexandru Constantin STAN, Iulian ROȘU, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, GERALDO Washington Regufe Alves, Daniel Constantin FLOREA, George Petruț GAVRILAŞ.

ASA Târgu-Mureș: Paweł GOLAŃSKI, Mircea Ionuț AXENTE, Saša BALIĆ, Florin BEJAN, Pablo Daniel BRANDÁN, Iván GONZÁLEZ López, Nicolás Martín GOROBSOV, Filip JAZVIĆ, Gabriel Stelian MUREŞAN, Luís PEDRO, Eduard Cornel STĂNCIOIU si rezervele: Dan Mihai BUCȘĂ, Sergiu Cătălin HANCA, Rubén JURADO Fernández, Miroslav MANOLOV, Adrian Ioan VICIU, Javier VELAYOS Rodríguez, Răzvan Sorin STOICA.

GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Gabriel Stelian MUREŞAN (mijlocaș defensiv). In minutul 07 al partidei dintre Astra Giurgiu si ASA Târgu-Mureș, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Filip JAZVIĆ (mijlocaș stânga). In minutul 12 al partidei dintre Astra Giurgiu si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 0 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (atacant). In minutul 24 al partidei dintre Astra Giurgiu si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 1 - 2.
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 45+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Paweł GOLAŃSKI
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Florin LOVIN si intra Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Fernando Henrique BOLDRIN si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Pablo Daniel BRANDÁN
In minutul 65, schimbare, iese extremă stânga William Douglas DE AMORIM si intra Alexandru Constantin STAN
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Pablo Daniel BRANDÁN si intra Miroslav MANOLOV
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Luís PEDRO si intra Javier VELAYOS Rodríguez
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Mircea Ionuț AXENTE (atacant). In minutul 77 al partidei dintre Astra Giurgiu si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 1 - 4.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel Stelian MUREŞAN si intra Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Ricardo Miguel Martins ALVES
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Filip JAZVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Miroslav MANOLOV (rezervă). In minutul 89 al partidei dintre Astra Giurgiu si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 1 - 5.

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 1 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

1 - 3 40’ Filip JAZVIĆ
45+3’ Paweł GOLAŃSKI