Data disputării 26.07.2015 - 18:30
Stadion Extensiv
Localitatea Craiova
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Constantin Stătescu (București)
Spectatori 2.000

Meciul din data 26.07.2015 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

CS Universitatea Craiova: Alexandru MATEIU, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Apostol Aleksandrov POPOV, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Viorel FERFELEA, Costin Romeo CURELEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Tha'er Fayed BAWAB, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Stephane ACKA si rezervele: Hristo Evtimov ZLATINSKI, Cătălin George STRATON, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, Simon Moise MĂZĂRACHE, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Nicuşor Silviu BANCU.

Astra Giurgiu: Constantin Valentin BUDESCU, Gabriel Nicolae ENACHE, William Douglas DE AMORIM, Fernando Henrique BOLDRIN, GERALDO Washington Regufe Alves, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Takayuki SETO, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, Cristian Daniel OROŞ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Silviu LUNG JR. si rezervele: Alexandru Adrian DANDEA, Ionuț BOȘNEAG, Daniel Constantin FLOREA, Florin LOVIN, Alexandru IONIŢĂ II.

In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru MATEIU
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Fernando Henrique BOLDRIN (mijlocaș defensiv). In minutul 51 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 61, schimbare, iese atacant Costin Romeo CURELEA si intra Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 65, schimbare, iese atacant Constantin Valentin BUDESCU si intra Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 73, schimbare, iese rezervă Andrei Mihai HERGHELIGIU si intra Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu LUNG JR.
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Viorel FERFELEA si intra Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru MATEIU (mijlocaș central). In minutul 88 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alexandru Adrian DANDEA (rezervă). In minutul 90+2 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

0 - 1 51’ Fernando BOLDRIN
51’ GERALDO ALVES
Costin CURELEA
Hristo ZLATINSKI
61’
65’ Constantin BUDESCU
Alexandru DANDEA
Andrei HERGHELIGIU
Alexandru BĂLUȚĂ
73’
74’ William DE AMORIM
Alexandru IONIȚĂ II
77’ Silviu LUNG Jr.
Viorel FERFELEA
Nicuşor BANCU
81’
84’ FILIPE TEIXEIRA
Daniel FLOREA
85’ Alexandru IONIȚĂ II