Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj) Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 4.000

Meciul din data 27.07.2015 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Botoșani se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj) Gabriel Bârjac (Zalău).

ACS Poli Timișoara: Fernando LLORENTE Mañas, Daniel POPESCU, Eduard PAP, Srdjan LUCHIN, Cristian Costel MELINTE, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Róbert ELEK, Cristian Nicolae BOLDEA, Claudiu BELU-IORDACHE, Cristian Dorel SCUTARU, Ianis Alin ZICU si rezervele: RUFINO Segovia del Burgo, Georgi Zdravkov SARMOV, Adrian Florin POPARADU, George Alexandru NEAGU, Sascha KIRSCHSTEIN, Dorin Ioan GOGA, Cristian BĂRBUȚ.

FC Botoșani: Gabriel Cristian VAŞVARI, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Florin Constantin PLĂMADĂ, Mergim NEZIRI, George Andrei MIRON, Petre Daniel IVANOVICI, Attila László HADNAGY, Andrei CORDOȘ, Raul Răzvan COSTIN, Florin Dorin ACSINTE, Stelian Nicolae CUCU si rezervele: Dan Mihai ROMAN, Scott ROBERTSON, Quenten MARTINUS, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Ciprian Florin BRATA, Raul AVRAM.

In minutul 05, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Nicolae BOLDEA
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Florin Dorin ACSINTE
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stelian Nicolae CUCU
In minutul 26, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian Nicolae BOLDEA si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Dorel SCUTARU
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Fernando LLORENTE Mañas
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Stelian Nicolae CUCU si intra Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Daniel POPESCU
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Róbert ELEK (atacant). In minutul 64 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Botoșani, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 66, schimbare, iese fundaș central Andrei CORDOȘ si intra Scott ROBERTSON
In minutul 71, schimbare, iese fundaș dreapta Florin Constantin PLĂMADĂ si intra Ciprian Florin BRATA
In minutul 74, schimbare, iese atacant Róbert ELEK si intra RUFINO Segovia del Burgo
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Francisco Javier HERNÁNDEZ González si intra Georgi Zdravkov SARMOV

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa ACS Poli Timișoara.