Pandurii Târgu-Jiu - CSM Politehnica Iași - 01.08.2015 English version
Data disputării 01.08.2015 - 18:30
Localitatea Drobeta Tr. Severin
Arbitru Istvan Kovacs (Carei)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Florin Hâncu (Brașov)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 1.000

Meciul din data 01.08.2015 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Drobeta Tr. Severin pe stadionul Municipal. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

Pandurii Târgu-Jiu: Dan Nicolae NISTOR, Filip MRZLJAK, Marko MOMČILOVIĆ, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Adrian Ioan HORA, Mihaiță Alexandru ROMAN, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Paul Viorel ANTON, Bogdan Daniel ȘANDRU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ si rezervele: Constantin GRECU, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Viorel NICOARĂ, Valentin Dumitru MUNTEANU, Abdelaziz KHALOUTA, Alexandru Teofil CIUCUR, Răzvan Marian STANCA.

FC Politehnica Iași: Marius Ovidiu MIHALACHE, Milan MITIĆ, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Ștefan Costel GRIGORIE, Bojan GOLUBOVIĆ, Branko GRAHOVAC, Vasile GHEORGHE, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Lukács BŐLE si rezervele: Gianmarco PICCIONI, Dorinel Nicuşor GRECU, Liviu Adrian GANEA, Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru CREŢU, Mădălin Marius CIUCĂ, Gabriel BOSOI.

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Mihaiță Alexandru ROMAN (atacant). In minutul 20 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Politehnica Iași, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 37, Pandurii Târgu-Jiu - FC Politehnica Iași, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Ștefan Costel GRIGORIE si intra Gianmarco PICCIONI
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Marko MOMČILOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Adrian Ioan HORA (mijlocaș stânga). In minutul 55 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Politehnica Iași, scorul devine 3 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central Vasile GHEORGHE si intra Alexandru CREŢU
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Paul Viorel ANTON si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Ioan HORA si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS si intra Liviu Adrian GANEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.