FC Botoșani - Fotbal Club FCSB - 01.08.2015 English version
Data disputării 01.08.2015 - 21:00
Localitatea Botoșani
Arbitru Alexandru Tudor (București)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Florin Păunescu (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Ionel Popa (Pașcani)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 7.000

Meciul din data 01.08.2015 dintre echipele FC Botoșani si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 7.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Florin Păunescu (Rm Vâlcea).

FC Botoșani: Marius Marian CROITORU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Dan Mihai ROMAN, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Michael NGADEU-NGADJUI, Quenten MARTINUS, Radoslav Bonchev DIMITROV, Stelian Nicolae CUCU, Raul Răzvan COSTIN, Paul Ștefan BATIN, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Scott ROBERTSON, Andrei Alexandru PATACHE, Mergim NEZIRI, George Andrei MIRON, Plamen Ivanov ILIEV, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Ciprian Florin BRATA.

Fotbal Club FCSB: Cornel Emilian RÂPĂ, Aymen TAHAR, Alin Dorinel TOȘCA, Alexandru TUDORIE, Cătălin CARP, Valentin Alexandru COJOCARU, Rareș ENCEANU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, GUILHERME Haubert Sityá, Gabriel Cristian IANCU, Ionuț NEAGU II si rezervele: Jean-Sony ALCÉNAT, Florin Constantin NIȚĂ, Grégory Victor TADÉ, Alexandru TÂRNOVAN, Lucian Ionuț FILIP, Vlad Dumitru MIHALCEA, Sulley Ali Sariki MUNIRU.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Gabriel Cristian IANCU (mijlocaș central). In minutul 02 al partidei dintre FC Botoșani si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Aymen TAHAR
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ionuț NEAGU II
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cornel Emilian RÂPĂ
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Valentin Alexandru COJOCARU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel Cristian VAŞVARI si intra Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Quenten MARTINUS
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Quenten MARTINUS si intra Ciprian Florin BRATA
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Grégory Victor TADÉ
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Sulley Ali Sariki MUNIRU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Rareș ENCEANU si intra Alexandru TÂRNOVAN
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Paul Ștefan BATIN si intra Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cătălin CARP
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Sulley Ali Sariki MUNIRU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Gabriel VAȘVARI 20’
26’ Aymen TAHAR
29’ Ionuț NEAGU
36’ Cornel RÂPĂ
42’ Valentin COJOCARU
Gabriel VAȘVARI
Gonzalo CABRERA
46’
Quenten MARTINUS 59’
Quenten MARTINUS
Ciprian BRATA
60’
60’ Răzvan GRĂDINARU
Grégory TADÉ
65’ Răzvan GRĂDINARU