Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 3.927

Meciul din data 03.08.2015 dintre echipele Dinamo București si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 3.927 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Dinamo București: Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Aljoša VOJNOVIĆ, Miha MEVLJA, Cosmin Gabriel MATEI, Andrei Ovidiu MARC, Valentin Marius LAZĂR, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Steliano FILIP, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Orlin Ognyanov STAROKIN si rezervele: Ionuț Daniel ȘERBAN, Dorin ROTARIU, Patrick Mihai PETRE, Ionuț NEDELCEARU, Robert Marian MOLDOVEANU, Collins Ngoran Suiru FAI, Gabriel ABRAHAM.

ACS Poli Timișoara: Fernando LLORENTE Mañas, Claudiu BELU-IORDACHE, Alexandru Paul CURTEAN, Róbert ELEK, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Srdjan LUCHIN, Cristian Costel MELINTE, Eduard PAP, Daniel POPESCU, Cristian Dorel SCUTARU, Ianis Alin ZICU si rezervele: Andrei Viorel ARTEAN, Cristian BĂRBUȚ, Dorin Ioan GOGA, Sascha KIRSCHSTEIN, Ovidiu Marian POPESCU, RUFINO Segovia del Burgo, Georgi Zdravkov SARMOV.

In minutul 05, Dinamo București - ACS Poli Timișoara, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Cosmin Gabriel MATEI
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Róbert ELEK (atacant). In minutul 08 al partidei dintre Dinamo București si ACS Poli Timișoara, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Daniel POPESCU
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Ianis Alin ZICU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 44 al partidei dintre Dinamo București si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 1.
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Orlin Ognyanov STAROKIN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Orlin Ognyanov STAROKIN si intra Collins Ngoran Suiru FAI
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Aljoša VOJNOVIĆ
In minutul 62, schimbare, iese atacant Róbert ELEK si intra RUFINO Segovia del Burgo
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș defensiv Aljoša VOJNOVIĆ si intra Ionuț NEDELCEARU
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Francisco Javier HERNÁNDEZ González si intra Dorin Ioan GOGA
In minutul 69, schimbare, iese fundaș central Cristian Dorel SCUTARU si intra Georgi Zdravkov SARMOV
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Dorin ROTARIU
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, RUFINO Segovia del Burgo
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Dinamo București.

1 - 1 08’ Robert ELEK
31’ Daniel POPESCU D.
42’ Ianis ZICU
2 - 1 Harlem GNOHÉRÉ 44’
Orlin STAROKIN 45+2’
Orlin STAROKIN
Collins FAI
46’
Aljoša VOJNOVIĆ 51’
62’ Robert ELEK
RUFINO
Aljoša VOJNOVIĆ
Ionuț NEDELCEARU
62’
68’ Javier HERNÁNDEZ
Dorin GOGA
69’ Cristian SCUTARU
Georgi SARMOV
Valentin LAZĂR
Dorin ROTARIU
72’
81’ Claudiu BELU-IORDACHE