Data disputării 02.08.2015 - 18:30
Stadion Marin Anastasovici
Localitatea Giurgiu
Arbitru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea)
Arbitri asistenţi Andrei Constantinescu (București) Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 2.000

Meciul din data 02.08.2015 dintre echipele Astra Giurgiu si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Andrei Constantinescu (București) Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

Astra Giurgiu: FILIPE Andrade TEIXEIRA, Takayuki SETO, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, GERALDO Washington Regufe Alves, Valerică Marius GĂMAN, Gabriel Nicolae ENACHE, William Douglas DE AMORIM, Constantin Valentin BUDESCU, Fernando Henrique BOLDRIN si rezervele: Florin LOVIN, Alexandru Constantin STAN, Cristian Daniel OROŞ, Alexandru IONIŢĂ II, George Petruț GAVRILAŞ, Daniel Constantin FLOREA, Alexandru Adrian DANDEA.

Viitorul Constanța: Romario Sandu BENZAR, Adnan AGANOVIĆ, Alexandru BUZBUCHI, Florin Lucian TĂNASE, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Răzvan MARIN, Bogdan Alexandru MITREA, Cristian George GANEA, Cristian GAVRA, Ioan Constantin FILIP, Florin Lucian CERNAT si rezervele: Vlad Alexandru ACHIM, Victor Teodor RÂMNICEANU, Constantin MIŞELĂRICU, Ianis HAGI, Raul Axente CIUPE, Aurelian Ionuț CHIȚU, Carlo CASAP.

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Valerică Marius GĂMAN (fundaș central). In minutul 40 al partidei dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanța, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florin Lucian CERNAT (mijlocaș dreapta). In minutul 44 al partidei dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Raul Axente CIUPE
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 69, schimbare, iese atacant Cristian GAVRA si intra Raul Axente CIUPE
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Adnan AGANOVIĆ si intra Constantin MIŞELĂRICU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Fernando Henrique BOLDRIN si intra Alexandru Adrian DANDEA
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (atacant). In minutul 80 al partidei dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 1.
In minutul 85, schimbare, iese fundaș stânga Cristian George GANEA si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, William Douglas DE AMORIM
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florin Lucian CERNAT (mijlocaș dreapta). In minutul 90+2 al partidei dintre Astra Giurgiu si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Dragoş Ionuţ NEDELCU

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

1 - 1 44’ Florin CERNAT
45+1’ BENZAR Romario
48’ Raul CIUPE
GERALDO ALVES 51’
Gabriel ENACHE
Daniel FLOREA
62’
64’ Bogdan MITREA
FILIPE TEIXEIRA 67’
Alexandru IONIȚĂ II
68’
69’ Cristian GAVRA
Raul CIUPE
75’ Adnan AGANOVIĆ
Constantin MIȘELĂRICU
Fernando BOLDRIN
Alexandru DANDEA
78’
2 - 1 Constantin BUDESCU 80’
85’ Cristian GANEA
Aurelian CHIŢU
William DE AMORIM 88’
2 - 2 90+2’ Florin CERNAT
90+5’ Dragoş NEDELCU