Arbitri asistenţi Dragoș Mihai Iliescu (Craiova), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 7.500

Meciul din data 09.08.2015 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 7.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Dragoș Mihai Iliescu (Craiova), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

ACS Poli Timișoara: Róbert ELEK, Gabriel CÂNU, Alexandru Paul CURTEAN, Cristian Dorel SCUTARU, Ianis Alin ZICU, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Daniel POPESCU, Eduard PAP, Cristian Costel MELINTE, Srdjan LUCHIN, Fernando LLORENTE Mañas si rezervele: Cristian BĂRBUȚ, Claudiu BELU-IORDACHE, Mădălin George SMARANDA, Dorin Ioan GOGA, Georgi Zdravkov SARMOV, RUFINO Segovia del Burgo, Ovidiu Marian POPESCU.

Astra Giurgiu: William Douglas DE AMORIM, Denis ALIBEC, Alexandru Adrian DANDEA, Gabriel Nicolae ENACHE, Daniel Constantin FLOREA, George Petruț GAVRILAŞ, Florin LOVIN, Cristian Daniel OROŞ, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, Alexandru Constantin STAN, FILIPE Andrade TEIXEIRA si rezervele: Ricardo Miguel Martins ALVES, Fernando Henrique BOLDRIN, Ionuț BOȘNEAG, Alexandru IONIŢĂ II, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Iulian ROȘU, Takayuki SETO.

In minutul 14, schimbare, iese fundaș dreapta Srdjan LUCHIN si intra Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU
In minutul 35, ACS Poli Timișoara - Astra Giurgiu, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Constantin STAN
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Gabriel CÂNU si intra Cristian BĂRBUȚ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Francisco Javier HERNÁNDEZ González si intra RUFINO Segovia del Burgo
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Takayuki SETO
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de RUFINO Segovia del Burgo (rezervă). In minutul 57 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Astra Giurgiu, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Costel MELINTE
In minutul 65, schimbare, iese atacant Daniel Constantin FLOREA si intra Fernando Henrique BOLDRIN
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Fernando Henrique BOLDRIN (rezervă). In minutul 67 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Róbert ELEK
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 86, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Iulian ROȘU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, FILIPE Andrade TEIXEIRA
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Iulian ROȘU (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

Claudiu BELU-IORDACHE
14’
Alexandru CURTEAN 25’
Gabriel CÂNU 34’
0 - 1 35’ penalty Gabriel ENACHE
41’ Alexandru STAN
Gabriel CÂNU
Cristian BĂRBUȚ
46’
Javier HERNÁNDEZ
RUFINO
46’
55’ Pedro QUEIRÓS
55’ William DE AMORIM
Takayuki SETO
1 - 1 RUFINO 57’
Cristian MELINTE 63’
65’ Daniel FLOREA
Fernando BOLDRIN
1 - 2 67’ Fernando BOLDRIN
Robert ELEK 75’
81’ Fernando BOLDRIN