Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București) Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Marin Petrache (Giurgiu)
Spectatori 1.571

Meciul din data 07.08.2015 dintre echipele FC Voluntari si FC Botoșani se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 1.571 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București) Alexandru Cerei (Cluj).

FC Voluntari: Radu Neculai ZAHARIA, Saša NOVAKOVIĆ, Daniel Ionuț NOVAC, Vasile MAFTEI, Ben Hamed KONÉ, Nicolae Adrian GRIGORE, George CĂLINȚARU, Adrian Ionuț BĂLAN, Dragoș BALAURU, Cosmin Florin ACHIM, Paul Ovidiu PÂRVULESCU si rezervele: Robert Alexandru VÂLCEANU, Gabriel Mihai DEAC, Daniel Gabriel PANCU, Florin Sandu MAXIM, Paul Ionel BOTAŞ, Sorin Nicușor RĂDOI, Dinu Marius TODORAN.

FC Botoșani: Radoslav Bonchev DIMITROV, Florin Dorin ACSINTE, Paul Ștefan BATIN, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Raul Răzvan COSTIN, Plamen Ivanov ILIEV, Quenten MARTINUS, George Andrei MIRON, Michael NGADEU-NGADJUI, Dan Mihai ROMAN, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Ciprian Florin BRATA, Rashid BROWNE, Marius Marian CROITORU, Stelian Nicolae CUCU, Mergim NEZIRI, Andrei Alexandru PATACHE, Răzvan Neculaie PLEȘCA.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano (mijlocaș central). In minutul 18 al partidei dintre FC Voluntari si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Nicolae Adrian GRIGORE si intra Dinu Marius TODORAN
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș dreapta Quenten MARTINUS si intra Rashid BROWNE
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga George CĂLINȚARU si intra Daniel Gabriel PANCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 65 al partidei dintre FC Voluntari si FC Botoșani, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano si intra Marius Marian CROITORU
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Dinu Marius TODORAN
In minutul 77, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Robert Alexandru VÂLCEANU

Dinu TODORAN
46’
55’ Quenten MARTINUS