Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Daniel Hulubei (Vaslui)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Iulius Nemțanu (Ghermănești)
Spectatori 2.900

Meciul din data 13.08.2015 dintre echipele Dinamo București si FC Voluntari se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2.900 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Florin Mihai Marcu (Oradea) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Daniel Hulubei (Vaslui).

Dinamo București: Patrice Emery Fongang FEUSSI, Miha MEVLJA, Cosmin Gabriel MATEI, Andrei Ovidiu MARC, Valentin Marius LAZĂR, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Steliano FILIP, Collins Ngoran Suiru FAI, Aljoša VOJNOVIĆ, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS si rezervele: Iustin Alin POPESCU, Antun PALIĆ, Patrick Mihai PETRE, Robert Marian MOLDOVEANU, Ionuț NEDELCEARU, Dorin ROTARIU, Andrei Costin TÂRCOVEANU.

FC Voluntari: Vasile MAFTEI, Daniel Ionuț NOVAC, Saša NOVAKOVIĆ, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Dinu Marius TODORAN, Mihai VODUŢ, Robert Alexandru VÂLCEANU, Radu Neculai ZAHARIA, Cosmin Florin ACHIM, Dragoș BALAURU, Adrian Ionuț BĂLAN si rezervele: Florin Sandu MAXIM, Daniel Gabriel PANCU, Sorin Nicușor RĂDOI, Tiberiu Gabriel BĂLAN, Paul Ionel BOTAŞ, Gabriel Mihai DEAC, Laurențiu Cătălin IORGA.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Steliano FILIP (mijlocaș defensiv). In minutul 33 al partidei dintre Dinamo București si FC Voluntari, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vasile MAFTEI
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Collins Ngoran Suiru FAI
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Saša NOVAKOVIĆ
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Miha MEVLJA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai VODUŢ si intra Daniel Gabriel PANCU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Cosmin Gabriel MATEI (mijlocaș central). In minutul 55 al partidei dintre Dinamo București si FC Voluntari, scorul devine 2 - 0.
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Dorin ROTARIU
In minutul 57, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Laurențiu Cătălin IORGA
In minutul 62, schimbare, iese fundaș dreapta Radu Neculai ZAHARIA si intra Florin Sandu MAXIM
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dorin ROTARIU (rezervă). In minutul 63 al partidei dintre Dinamo București si FC Voluntari, scorul devine 3 - 0.
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Steliano FILIP si intra Andrei Costin TÂRCOVEANU
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bogdan Cătălin GAVRILĂ si intra Antun PALIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Dinamo București.