Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Iulian Radu (București)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 2.000

Meciul din data 12.08.2015 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Iulian Radu (București).

CS Universitatea Craiova: Alexandru MATEIU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Stephane ACKA, Tha'er Fayed BAWAB, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Andrei Virgil IVAN, Silviu IZVORANU si rezervele: Cătălin George STRATON, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, MADSON Henrique Nascimento Santos, Sebastian Zoltán ACHIM, Nicuşor Silviu BANCU, Viorel FERFELEA, Andrei Mihai HERGHELIGIU.

Viitorul Constanța: Ioan Constantin FILIP, Vlad Alexandru ACHIM, Adnan AGANOVIĆ, Raul Axente CIUPE, Cristian George GANEA, Ianis HAGI, Robert George HODOROGEA, Bogdan Alexandru MITREA, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Victor Teodor RÂMNICEANU, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Romario Sandu BENZAR, Alexandru BUZBUCHI, Aurelian Ionuț CHIȚU, Cristian GAVRA, Răzvan MARIN, Bogdan MITACHE, Bănel NICOLIȚĂ.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 11, CS Universitatea Craiova - Viitorul Constanța, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Florin Lucian TĂNASE
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian George GANEA
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Adnan AGANOVIĆ (mijlocaș stânga). In minutul 42 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Viitorul Constanța, scorul devine 0 - 2.
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Silviu IZVORANU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Tha'er Fayed BAWAB si intra Viorel FERFELEA
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ianis HAGI si intra Răzvan MARIN
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Vlad Alexandru ACHIM si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Adnan AGANOVIĆ
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș defensiv Hristo Evtimov ZLATINSKI si intra Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 80, schimbare, iese fundaș stânga Cristian George GANEA si intra Bogdan MITACHE
In minutul 84, CS Universitatea Craiova - Viitorul Constanța, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Bogdan Ilie VĂTĂJELU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.