Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 2.200

Meciul din data 15.08.2015 dintre echipele ACS Poli Timișoara si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 2.200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Mircea Orbuleț (București).

ACS Poli Timișoara: Fernando LLORENTE Mañas, Daniel POPESCU, Cristian Costel MELINTE, Srdjan LUCHIN, Sascha KIRSCHSTEIN, Dorin Ioan GOGA, Róbert ELEK, Marius Marian CROITORU, Cristian BĂRBUȚ, Claudiu BELU-IORDACHE, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Ianis Alin ZICU, Mădălin George SMARANDA, Georgi Zdravkov SARMOV, RUFINO Segovia del Burgo, George Alexandru NEAGU, Gabriel CÂNU, Alexandru Paul CURTEAN.

CS Universitatea Craiova: Andrei Ioan DUMITRAȘ, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Stephane ACKA, Sebastian Zoltán ACHIM, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Viorel FERFELEA, MADSON Henrique Nascimento Santos, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Alexandru MATEIU si rezervele: Tha'er Fayed BAWAB, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, Nicuşor Silviu BANCU, Andrei Virgil IVAN, Silviu IZVORANU, Simon Moise MĂZĂRACHE, Cătălin George STRATON.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, MADSON Henrique Nascimento Santos
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Stephane ACKA
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Róbert ELEK (atacant). In minutul 57 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si CS Universitatea Craiova, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel FERFELEA si intra Andrei Virgil IVAN
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Dorin Ioan GOGA si intra Ianis Alin ZICU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș defensiv Fernando LLORENTE Mañas si intra Georgi Zdravkov SARMOV
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Hristo Evtimov ZLATINSKI si intra Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra RUFINO Segovia del Burgo
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș defensiv MADSON Henrique Nascimento Santos si intra Simon Moise MĂZĂRACHE
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Srdjan LUCHIN
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nuno Miguel Monteiro ROCHA (atacant). In minutul 88 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Simon Moise MĂZĂRACHE
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Costel MELINTE

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

NUNO ROCHA
23’ Henrique MADSON
56’ Stephane ACKA
1 - 0 Robert ELEK 57’
59’ Viorel FERFELEA
Andrei IVAN
Dorin GOGA
Ianis ZICU
59’
Fernando LLORENTE
Georgi SARMOV
66’
71’ Hristo ZLATINSKI
72’ Hristo ZLATINSKI
Nicuşor BANCU
Marius CROITORU
RUFINO
75’
84’ Henrique MADSON
Simon MĂZĂRACHE
Srdjan LUCHIN 85’
1 - 1 88’ NUNO ROCHA
90+2’ Simon MĂZĂRACHE
90+5’ Andrei HERGHELIGIU