Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Aurel Oniță (Constanța)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 3.000

Meciul din data 15.08.2015 dintre echipele Fotbal Club FCSB si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Aurel Oniță (Constanța).

Fotbal Club FCSB: Nicandro BREEVELD, Alin Dorinel TOȘCA, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Valentin Alexandru COJOCARU, GUILHERME Haubert Sityá, Jugurtha HAMROUN, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Paul PAPP, Adrian POPA, Grégory Victor TADÉ si rezervele: Cătălin CARP, Aymen TAHAR, Alexandru TUDORIE, Lucian Ionuț FILIP, Gabriel Cristian IANCU, Florin Constantin NIȚĂ, Cornel Emilian RÂPĂ.

ASA Târgu-Mureș: Iván GONZÁLEZ López, Mircea Ionuț AXENTE, Saša BALIĆ, Florin BEJAN, Nicolás Martín GOROBSOV, Sergiu Cătălin HANCA, Filip JAZVIĆ, Gabriel Stelian MUREŞAN, Luís PEDRO, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Javier VELAYOS Rodríguez si rezervele: Ionuț BALAUR, Pablo Daniel BRANDÁN, Alexandru DEDOV, Rubén JURADO Fernández, Miroslav MANOLOV, Bruno MARTINS de Jesus, Adrian Ioan VICIU.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian POPA (mijlocaș dreapta). In minutul 31 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si ASA Târgu-Mureș, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 46, schimbare, iese atacant Mircea Ionuț AXENTE si intra Rubén JURADO Fernández
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Filip JAZVIĆ (atacant). In minutul 54 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si ASA Târgu-Mureș, ASA Târgu-Mureș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Sulley Ali Sariki MUNIRU
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Iván GONZÁLEZ López
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Jugurtha HAMROUN si intra Gabriel Cristian IANCU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sulley Ali Sariki MUNIRU si intra Lucian Ionuț FILIP
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Saša BALIĆ
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Luís PEDRO si intra Alexandru DEDOV
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Pablo Daniel BRANDÁN
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Mihăiță CHIPCIU si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Adrian POPA

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.