Pandurii Târgu-Jiu - CFR 1907 Cluj - 17.08.2015 English version
Data disputării 17.08.2015 - 21:00
Localitatea Drobeta Tr. Severin
Arbitru Ovidiu Hațegan (Arad)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Spectatori 600

Meciul din data 17.08.2015 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Drobeta Tr. Severin pe stadionul Municipal. in fata a 600 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Pandurii Târgu-Jiu: Lukáš DROPPA, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Bogdan Daniel ȘANDRU, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Adrian Ioan HORA, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Marko MOMČILOVIĆ, Filip MRZLJAK, Viorel NICOARĂ, Dan Nicolae NISTOR, Mihaiță Alexandru ROMAN si rezervele: Alexandru Teofil CIUCUR, Răzvan Marian STANCA, Carlos WELLINGTON da Silva, Ezequiel Nicolás FILIPETTO, Constantin GRECU, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ.

CFR 1907 Cluj: Antonio JAKOLIŠ, Steve Leo BELECK A'Beka, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, CRISTIAN López Santamaría, Ionuț Justinian LARIE, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Alexandru Traian MARC, Andrei Iosif MUREŞAN, Davide PETRUCCI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Andrei Simion TÂNC si rezervele: Vítor BRUNO Ramos Gonçalves, Daniel Filipe Faria COELHO, Lucian GOIAN, Filipe Guterres NASCIMENTO, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Cosmin Andrei VÂTCĂ.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Bogdan Daniel ȘANDRU
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Marko MOMČILOVIĆ (fundaș stânga). In minutul 38 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si CFR 1907 Cluj, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de CRISTIAN López Santamaría (atacant). In minutul 43 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Bogdan Daniel ȘANDRU si intra Ezequiel Nicolás FILIPETTO
In minutul 46, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra Carlos WELLINGTON da Silva
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Andrei Iosif MUREŞAN
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 73, schimbare, iese atacant Steve Leo BELECK A'Beka si intra Sergiu Dorin NEGRUȚ
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Vítor BRUNO Ramos Gonçalves
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Lukáš DROPPA
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Filip MRZLJAK
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Claudiu Dorian VOICULEŢ

Ezequiel FILIPETTO
46’
Mihăiță ROMAN II
Carlos WELLINGTON
46’
49’ Andrei MUREȘAN
Bogdan UNGURUȘAN 57’
73’ Steve BELECK
Sergiu NEGRUȚ
Viorel NICOARĂ
Alexandru CIUCUR
76’
81’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN