2 - 0

Dinamo Bucharest - Petrolul Ploiesti - 22.08.2015 English version
Data disputării 22.08.2015 - 21:00
Arbitru George Cătălin Găman (Craiova)
Arbitri asistenţi Dragoș Mihai Iliescu (Craiova), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Mihai Stancu (București)
Spectatori 2755

Meciul din data 22.08.2015 dintre echipele Dinamo București si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2755 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Dragoș Mihai Iliescu (Craiova), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

Dinamo București: Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Steliano FILIP, Collins Ngoran Suiru FAI, Marcel Josué ESSOMBÉ, Cosmin Gabriel MATEI, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Aljoša VOJNOVIĆ, Dorin ROTARIU, Ionuț NEDELCEARU, Miha MEVLJA, Andrei Costin TÂRCOVEANU si rezervele: Patrice Emery Fongang FEUSSI, Ionuț Daniel ȘERBAN, Iustin Alin POPESCU, Patrick Mihai PETRE, Antun PALIĆ, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ.

Petrolul Ploiești: Ionuț Andrei PETELEU, Jérémy FAUG-PORRET, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Nicolas FARINA, Peterson dos Santos PEÇANHA, Guillaume RIPPERT, Adrian ROPOTAN, Vlad RUSU, Dacian Șerban VARGA, Dan Mihai BUCȘĂ, Alexandru Constantin BENGA si rezervele: Gevaro NEPOMUCENO, Toto Adaruns TAMUZ Temile , Alexandru TUDOSE, Abdellah ZOUBIR, Alberto COBREA, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Sanaa ALTAMA.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Marcel Josué ESSOMBÉ (atacant). In minutul 19 al partidei dintre Dinamo București si Petrolul Ploiești, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Guillaume RIPPERT
In minutul 46, schimbare, iese atacant Vlad RUSU si intra Toto Adaruns TAMUZ Temile
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Ionuț Andrei PETELEU si intra Abdellah ZOUBIR
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei Costin TÂRCOVEANU si intra Antun PALIĆ
In minutul 57, schimbare, iese atacant Marcel Josué ESSOMBÉ si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Adrian ROPOTAN
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Abdellah ZOUBIR
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Antun PALIĆ
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bogdan Cătălin GAVRILĂ si intra Patrice Emery Fongang FEUSSI
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre Dinamo București si Petrolul Ploiești, scorul devine 2 - 0.
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicolas FARINA si intra Gevaro NEPOMUCENO
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dorin ROTARIU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Patrice Emery Fongang FEUSSI
In minutul 90, jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Guillaume RIPPERT a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Petrolul Ploiești ramane din minutul 90 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Dinamo București.

1 - 0 Marcel ESSOMBÉ 19’
38’ Guillaume RIPPERT
46’ Vlad RUSU
Toto TAMUZ
46’ Ionuț PETELEU
Abdellah ZOUBIR
Andrei Costin TÂRCOVEANU
Antun PALIĆ
57’
Marcel ESSOMBÉ
Harlem GNOHÉRÉ
57’
57’ Adrian ROPOTAN
65’ Abdellah ZOUBIR
Antun PALIĆ 71’
Bogdan GAVRILĂ
Patrice FEUSSI
72’
2 - 0 Harlem GNOHÉRÉ 73’
Harlem GNOHÉRÉ 74’
77’ Nicolas FARINA
Gevaro NEPOMUCENO
Dorin ROTARIU 81’
Patrice FEUSSI 86’
90’ Guillaume RIPPERT