Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator George Ionescu (București)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 2500

Meciul din data 21.08.2015 dintre echipele Viitorul Constanța si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ovidiu Artene (Vaslui).

Viitorul Constanța: Florin Lucian TĂNASE, Victor Teodor RÂMNICEANU, Bogdan Alexandru MITREA, Robert George HODOROGEA, Ianis HAGI, Cristian George GANEA, Ioan Constantin FILIP, Raul Axente CIUPE, Adnan AGANOVIĆ, Vlad Alexandru ACHIM, Dragoş Ionuţ NEDELCU si rezervele: Bănel NICOLIȚĂ, Bogdan MITACHE, Răzvan MARIN, Cristian GAVRA, Aurelian Ionuț CHIȚU, Alexandru BUZBUCHI, Kévin BOLI.

ACS Poli Timișoara: Claudiu BELU-IORDACHE, Cristian BĂRBUȚ, Marius Marian CROITORU, Alexandru Paul CURTEAN, Gabriel CÂNU, Róbert ELEK, Sascha KIRSCHSTEIN, Fernando LLORENTE Mañas, Srdjan LUCHIN, Cristian Costel MELINTE, Daniel POPESCU si rezervele: Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Andrei Viorel ARTEAN, Dorin Ioan GOGA, George Alexandru NEAGU, Ovidiu Marian POPESCU, Alexandru Adrian POPOVICI, Mădălin George SMARANDA.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Adnan AGANOVIĆ (mijlocaș stânga). In minutul 05 al partidei dintre Viitorul Constanța si ACS Poli Timișoara, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Robert George HODOROGEA
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BĂRBUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Ianis HAGI (mijlocaș dreapta). In minutul 22 al partidei dintre Viitorul Constanța si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florin Lucian TĂNASE (atacant). In minutul 45+1 al partidei dintre Viitorul Constanța si ACS Poli Timișoara, scorul devine 3 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian Costel MELINTE si intra Dorin Ioan GOGA
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ianis HAGI si intra Bănel NICOLIȚĂ
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Paul CURTEAN si intra Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș defensiv Fernando LLORENTE Mañas si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Róbert ELEK
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Bănel NICOLIȚĂ (rezervă). In minutul 68 al partidei dintre Viitorul Constanța si ACS Poli Timișoara, scorul devine 4 - 0.
In minutul 72, schimbare, iese fundaș stânga Cristian George GANEA si intra Kévin BOLI
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Adnan AGANOVIĆ si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Dragoş Ionuţ NEDELCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

Robert HODOROGEA 13’
20’ Cristian BĂRBUȚ
2 - 0 Ianis HAGI 22’
3 - 0 Florin TĂNASE 45+1’
46’ Cristian MELINTE
Dorin GOGA
Ianis HAGI
Bănel NICOLIȚĂ
54’
57’ Alexandru CURTEAN
Andrei ARTEAN
61’ Fernando LLORENTE