Arbitri asistenţi Miclos Istvan Nagy (Cluj), Gero Szabo (Cluj)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 1500

Meciul din data 29.08.2015 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Istvan Nagy (Cluj), Gero Szabo (Cluj).

ACS Poli Timișoara: Róbert ELEK, Daniel POPESCU, Ovidiu Marian POPESCU, Srdjan LUCHIN, Fernando LLORENTE Mañas, Sascha KIRSCHSTEIN, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Dorin Ioan GOGA, Gabriel CÂNU, Cristian BĂRBUȚ, Claudiu BELU-IORDACHE si rezervele: George Alexandru NEAGU, Cristian Costel MELINTE, Alexandru Paul CURTEAN, Andrei Viorel ARTEAN, RUFINO Segovia del Burgo, Alexandru Adrian POPOVICI, Mădălin George SMARANDA.

Concordia Chiajna: Cristian Bogdan SÂRGHI, Alexandru Ion VAGNER, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Florin Flavius PURECE, Marius George PENA, Florin MATACHE, Silviu Gabriel PANĂ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Marian CRISTESCU, Iulian MAMELE, Gabriel Nicu GIURGIU si rezervele: Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Răzvan TINCU, Robert Dumitru RĂDUCANU, Marian Ionuț MARIN, Lucian Nicolae ION, Cristian CIOBANU, Florin IACOB.

In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alexandru Ion VAGNER
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Silviu Gabriel PANĂ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Silviu Gabriel PANĂ si intra Cristian CIOBANU
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Srdjan LUCHIN
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș central Francisco Javier HERNÁNDEZ González si intra RUFINO Segovia del Burgo
In minutul 56, schimbare, iese fundaș dreapta Alexandru Ion VAGNER si intra Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Dorin Ioan GOGA (mijlocaș stânga). In minutul 58 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Concordia Chiajna, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BĂRBUȚ
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 68, schimbare, iese atacant Marius George PENA si intra Robert Dumitru RĂDUCANU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Dorin Ioan GOGA si intra Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Robert Dumitru RĂDUCANU
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Fernando LLORENTE Mañas
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marian CRISTESCU
In minutul 89, schimbare, iese rezervă RUFINO Segovia del Burgo si intra Andrei Viorel ARTEAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

PENA
26’ Alexandru VAGNER
44’ Silviu PANĂ
46’ Silviu PANĂ
Cristian CIOBANU
Srdjan LUCHIN 51’
Javier HERNÁNDEZ
RUFINO
55’
56’ Alexandru VAGNER
Cătălin ŢÂRĂ
1 - 0 Dorin GOGA 58’
Cristian BĂRBUȚ 59’
64’ Tiberiu SEREDIUC
68’ Marius PENA
Robert RĂDUCANU
Dorin GOGA
Alexandru CURTEAN
75’
75’ Robert RĂDUCANU
Fernando LLORENTE 84’
88’ Marian CRISTESCU