1 - 0

Fotbal Club FCSB - Viitorul Constanța - 30.08.2015 English version
Data disputării 30.08.2015 - 21:00
Arbitru Cătălin Popa (Pitești)
Arbitri asistenţi Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Valentin Avram (București)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 4536

Meciul din data 30.08.2015 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 4536 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Valentin Avram (București).

Fotbal Club FCSB: Alin Dorinel TOȘCA, Cornel Emilian RÂPĂ, Adrian POPA, Florin Constantin NIȚĂ, Nicolae Claudiu STANCIU, Sulley Ali Sariki MUNIRU, GUILHERME Haubert Sityá, Lucian Ionuț FILIP, Rareș ENCEANU, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Fernando Lopes dos Santos VARELA si rezervele: Paul PAPP, Alexandru TÂRNOVAN, Alexandru TUDORIE, Grégory Victor TADÉ, Valentin Alexandru COJOCARU, Cătălin CARP, Nicandro BREEVELD.

Viitorul Constanța: Victor Teodor RÂMNICEANU, Florin Lucian TĂNASE, Bogdan Alexandru MITREA, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Robert George HODOROGEA, Ianis HAGI, Cristian George GANEA, Raul Axente CIUPE, Vlad Alexandru ACHIM, Adnan AGANOVIĆ, Ioan Constantin FILIP si rezervele: Bănel NICOLIȚĂ, Răzvan MARIN, Kévin BOLI, Călin Septimiu ALBUȚ, Carlo CASAP, Aurelian Ionuț CHIȚU, Cristian GAVRA.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Nicolae Claudiu STANCIU (mijlocaș central). In minutul 20 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru Mihăiță CHIPCIU
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș central Nicolae Claudiu STANCIU si intra Grégory Victor TADÉ
In minutul 59, schimbare, iese atacant Florin Lucian TĂNASE si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Ionuț FILIP si intra Nicandro BREEVELD
In minutul 68, schimbare, iese fundaș dreapta Raul Axente CIUPE si intra Bănel NICOLIȚĂ
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Rareș ENCEANU si intra Cătălin CARP
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Răzvan MARIN
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Adrian POPA
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian George GANEA
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Alexandru MITREA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Grégory TADÉ
53’
59’ Florin TĂNASE
Aurelian CHIŢU
Lucian FILIP
Nicandro BREEVELD
62’
68’ Raul CIUPE
Bănel NICOLIȚĂ
Rareș ENCEANU
Cătălin CARP
74’
75’ Dragoş NEDELCU
Răzvan MARIN
Adrian POPA 90+2’
90+2’ Cristian GANEA