Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)
Observator Constantin Tolea (Galați)
Spectatori 3000

Meciul din data 28.08.2015 dintre echipele FC Politehnica Iași si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

FC Politehnica Iași: Branko GRAHOVAC, Bojan GOLUBOVIĆ, Vasile GHEORGHE, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei Ștefan ENESCU, Lukács BŐLE, Gabriel BOSOI, Milan MITIĆ, Marius Ovidiu MIHALACHE, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Ionuț Cosmin VOICU si rezervele: Petre Iulian GOGE, Alexandru CREŢU, Mădălin Marius CIUCĂ, Liviu Adrian GANEA, Alessandro CAPARCO, Narcis Iulian BĂDIC, Alexandru BOICIUC.

ASA Târgu-Mureș: Luís PEDRO, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Paweł GOLAŃSKI, Filip JAZVIĆ, Nicolás Martín GOROBSOV, Sergiu Cătălin HANCA, Iván GONZÁLEZ López, Ionuț BALAUR, Saša BALIĆ, Pablo Daniel BRANDÁN, Ramiro COSTA si rezervele: Javier VELAYOS Rodríguez, Adrian Ioan VICIU, Ousmane N'DOYE, Romario KORTZORG, Miroslav MANOLOV, Alexandru DEDOV.

In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Milan MITIĆ
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Nicolás Martín GOROBSOV si intra Ousmane N'DOYE
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ramiro COSTA (atacant). In minutul 52 al partidei dintre FC Politehnica Iași si ASA Târgu-Mureș, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 55, schimbare, iese atacant Filip JAZVIĆ si intra Romario KORTZORG
In minutul 58, schimbare, iese fundaș stânga Gabriel BOSOI si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Vasile GHEORGHE si intra Alexandru BOICIUC
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Paweł GOLAŃSKI
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei Ștefan ENESCU si intra Alexandru CREŢU
In minutul 76, schimbare, iese fundaș dreapta Paweł GOLAŃSKI si intra Javier VELAYOS Rodríguez
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ramiro COSTA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

Milan MITIĆ 20’
44’ Nicolás GOROBSOV
46’ Nicolás GOROBSOV