Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Ionel Popa (Pașcani)
Observator Marin Petrache (Giurgiu)
Spectatori 5000

Meciul din data 30.08.2015 dintre echipele Petrolul Ploiești si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 5000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Alexandru Cerei (Cluj).

Petrolul Ploiești: Nicolas FARINA, Dan Mihai BUCȘĂ, Alexandru Constantin BENGA, Valentin Ionuț LEMNARU, Abdellah ZOUBIR, Dacian Șerban VARGA, Alexandru TUDOSE, Jérémy FAUG-PORRET, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Ionuț Andrei PETELEU, Peterson dos Santos PEÇANHA si rezervele: Alberto COBREA, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Roberto ALECSANDRU, Vlad RUSU, Nicolae MILINCEANU, Gevaro NEPOMUCENO.

Astra Giurgiu: GERALDO Washington Regufe Alves, Gabriel Nicolae ENACHE, Valerică Marius GĂMAN, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, William Douglas DE AMORIM, Alexandru Adrian DANDEA, Constantin Valentin BUDESCU, Fernando Henrique BOLDRIN, Denis ALIBEC si rezervele: Daniel Constantin FLOREA, George Petruț GAVRILAŞ, Alexandru IONIŢĂ II, Florin LOVIN, Iulian ROȘU, Ricardo Miguel Martins ALVES.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Alexandru TUDOSE
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alexandru Adrian DANDEA (mijlocaș defensiv). In minutul 35 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS
In minutul 59, schimbare, iese fundaș dreapta Ionuț Andrei PETELEU si intra Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 70, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Dacian Șerban VARGA si intra Gevaro NEPOMUCENO
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valerică Marius GĂMAN
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Vlad RUSU
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Iulian ROȘU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

0 - 1 35’ Alexandru DANDEA
57’ Pedro QUEIRÓS
Ionuț PETELEU
Alexandru CHIRIȚĂ
59’
68’ GERALDO ALVES
70’ Denis ALIBEC
Daniel FLOREA
77’ Gabriel ENACHE
Alexandru IONIȚĂ II
Dacian VARGA
Gevaro NEPOMUCENO
79’
79’ Valerică GĂMAN
Laurențiu MARINESCU
Vlad RUSU
82’
85’ William DE AMORIM