Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 5000

Meciul din data 29.08.2015 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Dinamo București se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 5000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Adrian Popescu (Craiova).

Pandurii Târgu-Jiu: Dan Nicolae NISTOR, Marko MOMČILOVIĆ, Adrian Ioan HORA, Ezequiel Nicolás FILIPETTO, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Lukáš DROPPA, Mihai ROMAN I, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Răzvan Marian STANCA, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN si rezervele: Valentin Dumitru MUNTEANU, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Abdelaziz KHALOUTA, Constantin GRECU, Alexandru Angelo DAN, Alexandru Teofil CIUCUR, Bogdan Daniel ȘANDRU.

Dinamo București: Dorin ROTARIU, Aljoša VOJNOVIĆ, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Antun PALIĆ, Ionuț NEDELCEARU, Miha MEVLJA, Cosmin Gabriel MATEI, Andrei Ovidiu MARC, Marcel Josué ESSOMBÉ, Steliano FILIP, Collins Ngoran Suiru FAI si rezervele: Iustin Alin POPESCU, Ante PULJIĆ, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Patrick Mihai PETRE, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Patrice Emery Fongang FEUSSI.

In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU
In minutul 25, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț NEDELCEARU si intra Patrice Emery Fongang FEUSSI
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Marcel Josué ESSOMBÉ (atacant). In minutul 35 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Collins Ngoran Suiru FAI
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Adrian Ioan HORA
In minutul 60, schimbare, iese atacant Mihai ROMAN I si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 62, schimbare, iese atacant Marcel Josué ESSOMBÉ si intra Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Antun PALIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Ezequiel Nicolás FILIPETTO (fundaș central). In minutul 67 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Dinamo București, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Antun PALIĆ si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Adrian Ioan HORA (mijlocaș dreapta). In minutul 80 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Dinamo București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Alexandru Angelo DAN
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Dan Nicolae NISTOR
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (rezervă). In minutul 90+4 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Alexandru Teofil CIUCUR

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

ESSOMBÉ
17’ Ionuț NEDELCEARU
25’ Ionuț NEDELCEARU