Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Vlad Bârleanu (București), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Cristian Vasc (Târgu Lăpuș)
Spectatori 3000

Meciul din data 31.08.2015 dintre echipele CFR 1907 Cluj si FC Botoșani se disputa in localitatea Cluj Napoca pe stadionul Dr Constantin Rădulescu. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vlad Bârleanu (București), Mihai Marius Marica (Bistrița).

CFR 1907 Cluj: Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Vítor BRUNO Ramos Gonçalves, Steve Leo BELECK A'Beka, CRISTIAN López Santamaría, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Davide PETRUCCI, Alexandru Traian MARC, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Antonio JAKOLIŠ, Lucian GOIAN si rezervele: Anthony CARTER, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Mihai Adrian MINCĂ, Andrei Iosif MUREŞAN, Daniel Filipe Faria COELHO, Filipe Guterres NASCIMENTO.

FC Botoșani: Quenten MARTINUS, Plamen Ivanov ILIEV, Stelian Nicolae CUCU, Andrei Alexandru PATACHE, Florin Constantin PLĂMADĂ, Dan Mihai ROMAN, Gabriel Cristian VAŞVARI, Radoslav Bonchev DIMITROV, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Raul Răzvan COSTIN, Ciprian Florin BRATA si rezervele: István Sándor FÜLÖP, Attila László HADNAGY, Petre Daniel IVANOVICI, George Andrei MIRON, Mergim NEZIRI, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Constantin ROȘU.

In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de CRISTIAN López Santamaría (atacant). In minutul 15 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de CRISTIAN López Santamaría (atacant). In minutul 21 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Ciprian Florin BRATA
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
In minutul 30, CFR 1907 Cluj - FC Botoșani, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Claudiu Dorian VOICULEŢ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Quenten MARTINUS si intra Constantin ROȘU
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș stânga Vítor BRUNO Ramos Gonçalves si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș defensiv Raul Răzvan COSTIN si intra István Sándor FÜLÖP
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stelian Nicolae CUCU
In minutul 75, jucatorul echipei FC Botoșani, Stelian Nicolae CUCU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Botoșani ramane din minutul 75 in 10 jucatori.
In minutul 76, schimbare, iese atacant Steve Leo BELECK A'Beka si intra Andrei Iosif MUREŞAN
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Florin BRATA si intra George Andrei MIRON
In minutul 85, schimbare, iese atacant CRISTIAN López Santamaría si intra Anthony CARTER
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tiago Jorge Oliveira LOPES

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

BRATA
13’ Gabriel VAȘVARI
1 - 0 CRISTIAN 15’
2 - 0 CRISTIAN 21’
23’ Ciprian BRATA
Mário CAMORA 29’
2 - 1 30’ penalty Gabriel VAȘVARI
Claudiu VOICULEŢ 44’
46’ Quenten MARTINUS