0 - 2

Dinamo Bucharest - CFR 1907 Cluj - 14.09.2015 English version
Data disputării 14.09.2015 - 21:00
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 4427

Meciul din data 14.09.2015 dintre echipele Dinamo București si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 4427 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Orbuleț (București).

Dinamo București: Marcel Josué ESSOMBÉ, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Paul Viorel ANTON, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Steliano FILIP, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Andrei Ovidiu MARC, Cosmin Gabriel MATEI, Miha MEVLJA, Antun PALIĆ, Aljoša VOJNOVIĆ si rezervele: Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Ionuț NEDELCEARU, Iustin Alin POPESCU, Ante PULJIĆ, Dorin ROTARIU, Andrei Costin TÂRCOVEANU, Robert Marian MOLDOVEANU.

CFR 1907 Cluj: Alexandru Traian MARC, Daniel Filipe Faria COELHO, CRISTIAN López Santamaría, Lucian GOIAN, Tomislav GOMELT, Antonio JAKOLIŠ, Ionuț Justinian LARIE, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Davide PETRUCCI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Steve Leo BELECK A'Beka si rezervele: Vítor BRUNO Ramos Gonçalves, Filipe Guterres NASCIMENTO, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Bryan NOUVIER, Andrei Simion TÂNC, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Cosmin Andrei VÂTCĂ.

In minutul 01, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Patrice Emery Fongang FEUSSI
In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Lucian GOIAN
In minutul 39, jucatorul echipei Dinamo București, Patrice Emery Fongang FEUSSI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Dinamo București ramane din minutul 39 in 10 jucatori.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 41, Dinamo București - CFR 1907 Cluj, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de CRISTIAN López Santamaría
In minutul 44, schimbare, iese mijlocaș central Aljoša VOJNOVIĆ si intra Ante PULJIĆ
In minutul 48, schimbare, iese fundaș central Lucian GOIAN si intra Andrei Simion TÂNC
In minutul 54, jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Dinamo București ramane din minutul 54 in 9 jucatori.
In minutul 57, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antun PALIĆ si intra Dorin ROTARIU
In minutul 66, schimbare, iese atacant CRISTIAN López Santamaría si intra Claudiu Dorian VOICULEŢ
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Claudiu Dorian VOICULEŢ (rezervă). In minutul 77 al partidei dintre Dinamo București si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Bryan NOUVIER
In minutul 88, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Dinamo București, Cosmin Gabriel MATEI. Dinamo București va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 8 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.