Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Aurel Oniță (Constanța)
Arbitru observator Marcel Vasile (București)
Observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Spectatori 1.500

Meciul din data 13.09.2015 dintre echipele Astra Giurgiu si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Aurel Oniță (Constanța).

Astra Giurgiu: Denis ALIBEC, Fernando Henrique BOLDRIN, Alexandru Adrian DANDEA, William Douglas DE AMORIM, Gabriel Nicolae ENACHE, GERALDO Washington Regufe Alves, Valerică Marius GĂMAN, Alexandru IONIŢĂ II, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS si rezervele: Florin LOVIN.

Pandurii Târgu-Jiu: Bogdan Daniel ȘANDRU, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Dan Nicolae NISTOR, Filip MRZLJAK, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Marko MOMČILOVIĆ, Adrian Ioan HORA, Ezequiel Nicolás FILIPETTO, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Alexandru Teofil CIUCUR, Lukáš DROPPA si rezervele: Valentin Dumitru MUNTEANU, Răzvan Marian STANCA, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Abdelaziz KHALOUTA, Viorel NICOARĂ, Constantin GRECU, ERICO Constantino da Silva.

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Adrian Ioan HORA (atacant). In minutul 26 al partidei dintre Astra Giurgiu si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Adrian Ioan HORA
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 35, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru IONIŢĂ II si intra Ninos GOURIYE
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES
In minutul 45, schimbare, iese fundaș dreapta Bogdan Daniel ȘANDRU si intra ERICO Constantino da Silva
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 47 al partidei dintre Astra Giurgiu si Pandurii Târgu-Jiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS
In minutul 61, Astra Giurgiu - Pandurii Târgu-Jiu, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Adrian Ioan HORA
In minutul 62, schimbare, iese extremă dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra Florin LOVIN
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Lukáš DROPPA
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Adrian DANDEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

0 - 1 26’ Adrian HORA
32’ Adrian HORA
Júnior MORAIS 34’
Alexandru IONIȚĂ II
Ninos GOURIYE
35’
Fernando BOLDRIN 36’
36’ Vasco FERNANDES
45’ Bogdan ȘANDRU
ERICO
1 - 1 Denis ALIBEC 47’
Pedro QUEIRÓS 60’
1 - 2 61’ penalty Adrian HORA
62’ Alexandru CIUCUR