Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Daniel Mitruți (Craiova)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 2500

Meciul din data 12.09.2015 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans-Sil. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Daniel Mitruți (Craiova).

ASA Târgu-Mureș: Ionuț BALAUR, Sergiu Cătălin HANCA, Nicolás Martín GOROBSOV, Iván GONZÁLEZ López, Paweł GOLAŃSKI, Ramiro COSTA, Pablo Daniel BRANDÁN, Romario KORTZORG, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Gabriel Stelian MUREŞAN, Filip JAZVIĆ si rezervele: Alexandru DEDOV, Saša BALIĆ, Mircea Ionuț AXENTE, Adrian Ioan VICIU, Javier VELAYOS Rodríguez, Luís PEDRO, Miroslav MANOLOV.

Petrolul Ploiești: Laurențiu Nicolae MARINESCU, Ionuț Andrei PETELEU, Peterson dos Santos PEÇANHA, Adrian ROPOTAN, Abdellah ZOUBIR, Sofien MOUSSA, Viktor Viktorov GENEV, Jérémy FAUG-PORRET, Dan Mihai BUCȘĂ, Marian Dean BEȚA, Alexandru Constantin BENGA si rezervele: Vlad RUSU, Toto Adaruns TAMUZ Temile , Dacian Șerban VARGA, Valentin Ionuț LEMNARU, Alberto COBREA, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Roberto ALECSANDRU.

In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Iván GONZÁLEZ López
In minutul 09, ASA Târgu-Mureș - Petrolul Ploiești, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Petrolul Ploiești de Adrian ROPOTAN
In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ionuț BALAUR
In minutul 30, schimbare, iese mijlocaș central Romario KORTZORG si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Peterson dos Santos PEÇANHA
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Ionuț Andrei PETELEU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Luís PEDRO
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicolás Martín GOROBSOV si intra Saša BALIĆ
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Adrian ROPOTAN
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Sofien MOUSSA
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ionuț BALAUR (fundaș central). In minutul 68 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Petrolul Ploiești, ASA Târgu-Mureș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 81, jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Adrian ROPOTAN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Petrolul Ploiești ramane din minutul 81 in 10 jucatori.
In minutul 81, schimbare, iese fundaș central Viktor Viktorov GENEV si intra Valentin Ionuț LEMNARU
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș defensiv Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Abdellah ZOUBIR
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Marian Dean BEȚA
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ramiro COSTA
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Sofien MOUSSA si intra Toto Adaruns TAMUZ Temile

Mircea AXENTE
30’
32’ Peterson PEÇANHA
40’ Ionuț PETELEU
Sergiu HANCA
Luís PEDRO
46’
Gabriel MUREȘAN 46’
Nicolás GOROBSOV
Saša BALIĆ
62’
64’ Adrian ROPOTAN
65’ Sofien MOUSSA
1 - 1 Ionuț BALAUR 68’
81’ Adrian ROPOTAN
81’ Viktor GENEV
Valentin LEMNARU
84’ Laurențiu MARINESCU