Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 800

Meciul din data 13.09.2015 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

CS Universitatea Craiova: Sebastian Zoltán ACHIM, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Andrei Virgil IVAN, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Alexandru MATEIU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Apostol Aleksandrov POPOV, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, MADSON Henrique Nascimento Santos si rezervele: Tha'er Fayed BAWAB, Costin Romeo CURELEA, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP.

FC Politehnica Iași: Ionuț Cosmin VOICU, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Marius Ovidiu MIHALACHE, Branko GRAHOVAC, Bojan GOLUBOVIĆ, Vasile GHEORGHE, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru CREŢU, Narcis Iulian BĂDIC, Gabriel BOSOI si rezervele: Gianmarco PICCIONI, Ștefan Costel GRIGORIE, Liviu Adrian GANEA, Mădălin Marius CIUCĂ, Alessandro CAPARCO, Alexandru BOICIUC.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (atacant). In minutul 07 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Narcis Iulian BĂDIC si intra Ștefan Costel GRIGORIE
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru CREŢU
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei Ștefan ENESCU si intra Alexandru BOICIUC
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central MADSON Henrique Nascimento Santos si intra Ionuț Laurian TÂRNĂCOP
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS si intra Gianmarco PICCIONI
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Tha'er Fayed BAWAB (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Hristo Evtimov ZLATINSKI si intra Costin Romeo CURELEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

1 - 0 Andrei IVAN 07’
25’ Bojan GOLUBOVIĆ
Alexandru BĂLUȚĂ 29’
41’ Narcis BĂDIC
46’ Narcis BĂDIC
Ștefan GRIGORIE
Silveira KAY 46’
61’ Ovidiu MIHALACHE
Alexandru BĂLUȚĂ
Tha'er BAWAB
63’
69’ Alexandru CREŢU
73’ Andrei ENESCU
Alexandru BOICIUC
Hristo ZLATINSKI 76’
Henrique MADSON
Ionuț TÂRNĂCOP
77’
Cristian BĂLGRĂDEAN 79’
86’ Nuno VIVEIROS
Gianmarco PICCIONI
86’ Cosmin FRĂSINESCU
2 - 0 Tha'er BAWAB 87’