Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Alexandru Cerei (Cluj)
Arbitru observator Marian Ivan (Ghimbav - Bv)
Observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Spectatori 20.000

Meciul din data 13.09.2015 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 20.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Gaman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Alexandru Cerei (Cluj).

ACS Poli Timișoara: Gabriel CÂNU, Claudiu BELU-IORDACHE, Róbert ELEK, Dorin Ioan GOGA, Sascha KIRSCHSTEIN, Fernando LLORENTE Mañas, Srdjan LUCHIN, Ovidiu Marian POPESCU, Daniel POPESCU, Georgi Zdravkov SARMOV, Ianis Alin ZICU si rezervele: Alexandru Paul CURTEAN, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Cristian Costel MELINTE.

Fotbal Club FCSB: Jean-Sony ALCÉNAT, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Alin Dorinel TOȘCA, Grégory Victor TADÉ, Nicolae Claudiu STANCIU, Adrian POPA, Florin Constantin NIȚĂ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Lucian Ionuț FILIP, GUILHERME Haubert Sityá si rezervele: Alexandru TUDORIE, Jugurtha HAMROUN, Nicandro BREEVELD.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Lucian Ionuț FILIP
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Fernando LLORENTE Mañas
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Sascha KIRSCHSTEIN
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Dorin Ioan GOGA
In minutul 52, schimbare, iese fundaș central Gabriel CÂNU si intra Cristian Costel MELINTE
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Ianis Alin ZICU si intra Francisco Javier HERNÁNDEZ González
In minutul 61, schimbare, iese atacant Grégory Victor TADÉ si intra Jugurtha HAMROUN
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sulley Ali Sariki MUNIRU si intra Nicandro BREEVELD
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Ionuț FILIP si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru TUDORIE
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Georgi Zdravkov SARMOV
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Francisco Javier HERNÁNDEZ González (rezervă). In minutul 88 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Fotbal Club FCSB, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 90+3, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ovidiu Marian POPESCU si intra Alexandru Paul CURTEAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

TADÉ
14’ Lucian FILIP
Fernando LLORENTE 39’
Sascha KIRSCHSTEIN 45+1’
Dorin GOGA 47’
Gabriel CÂNU
Cristian MELINTE
52’
Ianis ZICU
Javier HERNÁNDEZ
60’
61’ Grégory TADÉ
Jugurtha HAMROUN
71’ Sulley MUNIRU
Nicandro BREEVELD
82’ Lucian FILIP
Alexandru TUDORIE
87’ Alexandru TUDORIE