Pandurii Târgu-Jiu - A.S. Ardealul Târgu-Mureș - 18.09.2015 English version
Data disputării 18.09.2015 - 21:00
Localitatea Drobeta Turnu Severin
Arbitru George Cătălin Gaman (Craiova)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Corneliu Fecioru (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 18.09.2015 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Gaman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Pandurii Târgu-Jiu: Lukáš DROPPA, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES, Ezequiel Nicolás FILIPETTO, Adrian Ioan HORA, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Filip MRZLJAK, Viorel NICOARĂ, Dan Nicolae NISTOR, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Marko MOMČILOVIĆ si rezervele: Alexandru Teofil CIUCUR, ERICO Constantino da Silva, Constantin GRECU, Abdelaziz KHALOUTA, Valentin Dumitru MUNTEANU, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Răzvan Marian STANCA.

ASA Târgu-Mureș: Ionuț BALAUR, Saša BALIĆ, Florin BEJAN, Pablo Daniel BRANDÁN, Ramiro COSTA, Alexandru DEDOV, Paweł GOLAŃSKI, Filip JAZVIĆ, Romario KORTZORG, Gabriel Stelian MUREŞAN, Eduard Cornel STĂNCIOIU si rezervele: Sergiu Cătălin HANCA, Adrian Dumitru BORZA, Miroslav MANOLOV, Luís PEDRO, Javier VELAYOS Rodríguez, Adrian Ioan VICIU, Mircea Ionuț AXENTE.

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Viorel NICOARĂ (mijlocaș stânga). In minutul 09 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ASA Târgu-Mureș, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Vasco Herculano Salgado Cunha Mango FERNANDES
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Lukáš DROPPA
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Eduard Cornel STĂNCIOIU
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru DEDOV si intra Luís PEDRO
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Romario KORTZORG
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Pablo Daniel BRANDÁN si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cosmin RĂDUȚ si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Adrian Ioan HORA (atacant). In minutul 78 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 89, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Luís PEDRO. ASA Târgu-Mureș va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

Lukáš DROPPA 49’
55’ Eduard STĂNCIOIU
56’ Alexandru DEDOV
Luís PEDRO
Viorel NICOARĂ
Alexandru CIUCUR
63’
68’ Romario KORTZORG