Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Observator Stan Prodan (Alexandria)
Spectatori 8.000

Meciul din data 19.09.2015 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Dr Constantin Rădulescu. in fata a 8.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

CFR 1907 Cluj: Ionuț Justinian LARIE, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Davide PETRUCCI, Alexandru Traian MARC, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Antonio JAKOLIŠ, Tomislav GOMELT, Lucian GOIAN, CRISTIAN López Santamaría, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Steve Leo BELECK A'Beka si rezervele: Andrei Simion TÂNC, Bryan NOUVIER, Filipe Guterres NASCIMENTO, Mihai Adrian MINCĂ, Daniel Filipe Faria COELHO, Vítor BRUNO Ramos Gonçalves, Claudiu Dorian VOICULEŢ.

Astra Giurgiu: Alexandru Constantin STAN, Cristian Daniel OROŞ, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, Florin LOVIN, Silviu LUNG JR., Valerică Marius GĂMAN, Daniel Constantin FLOREA, Gabriel Nicolae ENACHE, Denis ALIBEC, Alexandru Adrian DANDEA, Fernando Henrique BOLDRIN si rezervele: Iulian ROȘU, Lucian BUZAN, Romario Răzvan MOISE, Alexandru IONIŢĂ II, Ninos GOURIYE, George Petruț GAVRILAŞ, Ricardo Miguel Martins ALVES.

In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin LOVIN
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Antonio JAKOLIŠ
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Nicolae ENACHE
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 51 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Steve Leo BELECK A'Beka
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Antonio JAKOLIŠ (mijlocaș dreapta). In minutul 6 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Bryan NOUVIER
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
In minutul 70, schimbare, iese atacant Steve Leo BELECK A'Beka si intra Claudiu Dorian VOICULEŢ
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Vítor BRUNO Ramos Gonçalves
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Daniel Constantin FLOREA si intra Ninos GOURIYE
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu LUNG JR.
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tomislav GOMELT
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 90+4, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra Iulian ROȘU
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Daniel OROŞ

FLOREA
19’ Florin LOVIN
Antonio JAKOLIŠ 35’
45+1’ Gabriel ENACHE
0 - 1 51’ Denis ALIBEC
Steve BELECK 58’
1 - 1 Antonio JAKOLIŠ 6’
Adrian ALEXANDRU-PĂUN
Bryan NOUVIER
60’
Mário CAMORA 65’
Steve BELECK
Claudiu VOICULEŢ
70’
Antonio JAKOLIŠ
Vítor BRUNO
76’
76’ Daniel FLOREA
Ninos GOURIYE
85’ Silviu LUNG Jr.
88’ Gabriel ENACHE
Alexandru IONIȚĂ II
Tomislav GOMELT 89’
90’ Fernando BOLDRIN