Arbitri asistenţi Aurel Oniță (Constanța), Gero Szabo (Cluj)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Constantin Tolea (Galați)
Spectatori 7000

Meciul din data 20.09.2015 dintre echipele FC Botoșani si Dinamo București se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 7000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță (Constanța), Gero Szabo (Cluj).

FC Botoșani: Gabriel Cristian VAŞVARI, Paul Ștefan BATIN, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Andrei CORDOȘ, Stelian Nicolae CUCU, Radoslav Bonchev DIMITROV, István Sándor FÜLÖP, Plamen Ivanov ILIEV, Quenten MARTINUS, Andrei Alexandru PATACHE, Florin Constantin PLĂMADĂ si rezervele: Mihai Cătălin BORDEIANU, Ciprian Florin BRATA, Raul Răzvan COSTIN, Petre Daniel IVANOVICI, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Dan Mihai ROMAN, Attila László HADNAGY.

Dinamo București: Marcel Josué ESSOMBÉ, Collins Ngoran Suiru FAI, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Antonio GHOMSI, Andrei Ovidiu MARC, Miha MEVLJA, Antun PALIĆ, Dorin ROTARIU, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Ionuț Daniel ȘERBAN, Paul Viorel ANTON si rezervele: Ionuț NEDELCEARU, Laurențiu Nicolae CORBU, Robert Marian MOLDOVEANU, Patrick Mihai PETRE, Iustin Alin POPESCU, Ante PULJIĆ, Andrei Costin TÂRCOVEANU.

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, István Sándor FÜLÖP
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț Daniel ȘERBAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano (mijlocaș defensiv). In minutul 27 al partidei dintre FC Botoșani si Dinamo București, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 34, schimbare, iese fundaș central Andrei CORDOȘ si intra Raul Răzvan COSTIN
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Raul Răzvan COSTIN
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Marcel Josué ESSOMBÉ (atacant). In minutul 45+2 al partidei dintre FC Botoșani si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Marcel Josué ESSOMBÉ si intra Ante PULJIĆ
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț Daniel ȘERBAN si intra Robert Marian MOLDOVEANU
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta István Sándor FÜLÖP si intra Attila László HADNAGY
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bogdan Cătălin GAVRILĂ si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Quenten MARTINUS si intra Ciprian Florin BRATA
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Andrei Ovidiu MARC