Arbitri asistenţi Iulian Radu (București), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Ion Cățoi (București)
Observator Irina Mîrț (București)
Spectatori 2.000

Meciul din data 27.09.2015 dintre echipele Astra Giurgiu si FC Botoșani se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Iulian Radu (București), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Astra Giurgiu: Fernando Henrique BOLDRIN, Denis ALIBEC, Pedro Miguel Barbosa QUEIRÓS, Cristian Daniel OROŞ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Silviu LUNG JR., Florin LOVIN, Valerică Marius GĂMAN, Gabriel Nicolae ENACHE, William Douglas DE AMORIM, BOUBACAR Mansaly si rezervele: Constantin Valentin BUDESCU, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Alexandru Constantin STAN, GERALDO Washington Regufe Alves, George Petruț GAVRILAŞ, Daniel Constantin FLOREA, Alexandru Adrian DANDEA.

FC Botoșani: Stelian Nicolae CUCU, Radoslav Bonchev DIMITROV, Plamen Ivanov ILIEV, Quenten MARTINUS, George Andrei MIRON, Andrei Alexandru PATACHE, Florin Constantin PLĂMADĂ, Dan Mihai ROMAN, Gabriel Cristian VAŞVARI, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano, Paul Ștefan BATIN si rezervele: Petre Daniel IVANOVICI, Raul Răzvan COSTIN, István Sándor FÜLÖP, Attila László HADNAGY, Ciprian Florin BRATA, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Sergiu Cristian POPOVICI.

In minutul 13, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gonzalo Gabriel CABRERA Giordano. FC Botoșani va trebui sa trebui sa joace restul de 77 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 15, Astra Giurgiu - FC Botoșani, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC
In minutul 27, schimbare, iese mijlocaș dreapta Quenten MARTINUS si intra István Sándor FÜLÖP
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin LOVIN
In minutul 36, schimbare, iese fundaș stânga Radoslav Bonchev DIMITROV si intra Sergiu Cristian POPOVICI
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Stelian Nicolae CUCU
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, BOUBACAR Mansaly
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș defensiv BOUBACAR Mansaly si intra Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Daniel OROŞ
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 68, schimbare, iese atacant Dan Mihai ROMAN si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Florin LOVIN si intra FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, FILIPE Andrade TEIXEIRA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

ROMAN
13’ Gonzalo CABRERA
1 - 0 penalty Denis ALIBEC 15’
27’ Quenten MARTINUS
István FÜLÖP
Florin LOVIN 33’
36’ Radoslav DIMITROV