Arbitri asistenţi Miclos Istvan Nagy (Cluj), Octavian Șovre (Oradea)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Imilian Șerbănică (București)
Spectatori 2000

Meciul din data 26.09.2015 dintre echipele Viitorul Constanța si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Istvan Nagy (Cluj), Octavian Șovre (Oradea).

Viitorul Constanța: Ioan Constantin FILIP, Kévin BOLI, Romario Sandu BENZAR, Adnan AGANOVIĆ, Vlad Alexandru ACHIM, Victor Teodor RÂMNICEANU, Florin Lucian TĂNASE, Ianis HAGI, Robert George HODOROGEA, Bogdan Alexandru MITREA, Bănel NICOLIȚĂ si rezervele: Raul Axente CIUPE, Aurelian Ionuț CHIȚU, Călin Septimiu ALBUȚ, Cristian GAVRA, Cristian George GANEA, Răzvan MARIN, Dragoş Ionuţ NEDELCU.

Petrolul Ploiești: Sofien MOUSSA, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Ionuț Andrei PETELEU, Peterson dos Santos PEÇANHA, Adrian ROPOTAN, Dacian Șerban VARGA, Abdellah ZOUBIR, Viktor Viktorov GENEV, Jérémy FAUG-PORRET, Nicolas FARINA, Dan Mihai BUCȘĂ si rezervele: Gevaro NEPOMUCENO, Toto Adaruns TAMUZ Temile , Fernando VELASCO Salazar, Nicolae MILINCEANU, Valentin Ionuț LEMNARU, Alberto COBREA, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ.

In minutul 12, schimbare, iese atacant Florin Lucian TĂNASE si intra Răzvan MARIN
In minutul 25, schimbare, iese atacant Sofien MOUSSA si intra Toto Adaruns TAMUZ Temile
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Toto Adaruns TAMUZ Temile
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Dacian Șerban VARGA
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ianis HAGI
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș stânga Dacian Șerban VARGA si intra Gevaro NEPOMUCENO
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Răzvan MARIN (rezervă). In minutul 55 al partidei dintre Viitorul Constanța si Petrolul Ploiești, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Dan Mihai BUCȘĂ
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Adrian ROPOTAN
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Ionuț Andrei PETELEU
In minutul 72, schimbare, iese atacant Ianis HAGI si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș stânga Adnan AGANOVIĆ si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nicolas FARINA si intra Fernando VELASCO Salazar

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.