Data disputării 25.09.2015 - 18:30
Stadion Dan Păltinișanu
Localitatea Timișoara
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Florin Hâncu (Brașov)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 700

Meciul din data 25.09.2015 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

ACS Poli Timișoara: Dorin Ioan GOGA, Róbert ELEK, Daniel POPESCU, Claudiu BELU-IORDACHE, Cristian BĂRBUȚ, Sascha KIRSCHSTEIN, Francisco Javier HERNÁNDEZ González, Srdjan LUCHIN, Ovidiu Marian POPESCU, Georgi Zdravkov SARMOV, Cristian Dorel SCUTARU si rezervele: Alexandru Paul CURTEAN, Marius Marian CROITORU, Andrei Viorel ARTEAN, Ianis Alin ZICU, Mădălin George SMARANDA, Cristian Costel MELINTE, RUFINO Segovia del Burgo.

FC Politehnica Iași: Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Bojan GOLUBOVIĆ, Ștefan Costel GRIGORIE, Marius Ovidiu MIHALACHE, Milan MITIĆ, Gianmarco PICCIONI, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Ionuț Cosmin VOICU, Andrei Ștefan ENESCU, Mădălin Marius CIUCĂ, Alessandro CAPARCO si rezervele: Vasile GHEORGHE, Branko GRAHOVAC, Alexandru CREŢU, Narcis Iulian BĂDIC, Gabriel BOSOI, Alexandru BOICIUC.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Bojan GOLUBOVIĆ (atacant). In minutul 09 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Francisco Javier HERNÁNDEZ González si intra Marius Marian CROITORU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Ianis Alin ZICU
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Srdjan LUCHIN (fundaș central). In minutul 47 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Politehnica Iași, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Mădălin Marius CIUCĂ (fundaș stânga). In minutul 49 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Politehnica Iași, scorul devine 1 - 2.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Ianis Alin ZICU
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Mădălin Marius CIUCĂ
In minutul 63, ACS Poli Timișoara - FC Politehnica Iași, scor 2 - 2, gol din penalty transformat pentru ACS Poli Timișoara de Dorin Ioan GOGA
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Ștefan Costel GRIGORIE si intra Alexandru CREŢU
In minutul 86, schimbare, iese atacant Róbert ELEK si intra RUFINO Segovia del Burgo
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Gianmarco PICCIONI si intra Vasile GHEORGHE

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Marius CROITORU
46’
Cristian BĂRBUȚ
Ianis ZICU
46’
1 - 1 Srdjan LUCHIN 47’
1 - 2 49’ Mădălin CIUCĂ
Ianis ZICU 60’
62’ Mădălin CIUCĂ
2 - 2 penalty Dorin GOGA 63’
74’ Ștefan GRIGORIE
Alexandru CREŢU
Robert ELEK
RUFINO
86’
89’ Gianmarco PICCIONI