Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 3.362

Meciul din data 27.09.2015 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Voluntari se disputa in localitatea Bucuresti pe stadionul Arena Națională. in fata a 3.362 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Viorel Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

Fotbal Club FCSB: Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Lucian Ionuț FILIP, GUILHERME Haubert Sityá, Jugurtha HAMROUN, Houssine KHARJA, Florin Constantin NIȚĂ, Adrian POPA, Nicolae Claudiu STANCIU, Alin Dorinel TOȘCA, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Cornel Emilian RÂPĂ si rezervele: Rareș ENCEANU, Paul PAPP, Grégory Victor TADÉ.

FC Voluntari: Saša NOVAKOVIĆ, Laurențiu Daniel RUS, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Daniel Gabriel PANCU, Dragoș BALAURU, Cosmin Florin ACHIM, Marius Ionuț BRICEAG, Vasile MAFTEI, Johannes GOOSSENS, Adrian Ionuț BĂLAN, Mihai Alexandru COSTEA si rezervele: Mihai VODUŢ, Ben Hamed KONÉ, Laurențiu Cătălin IORGA.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Vasile MAFTEI
In minutul 33, schimbare, iese atacant Jugurtha HAMROUN si intra Rareș ENCEANU
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cornel Emilian RÂPĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Alexandru Mihăiță CHIPCIU (atacant). In minutul 44 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Voluntari, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 53, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Mihai VODUŢ
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Paul Ovidiu PÂRVULESCU si intra Ben Hamed KONÉ
In minutul 60, schimbare, iese fundaș dreapta Cornel Emilian RÂPĂ si intra Paul PAPP
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Johannes GOOSSENS
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Cosmin Florin ACHIM
In minutul 66, Fotbal Club FCSB - FC Voluntari, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Paul PAPP
In minutul 69, Fotbal Club FCSB - FC Voluntari, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru FC Voluntari de Johannes GOOSSENS
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alin Dorinel TOȘCA
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Houssine KHARJA si intra Grégory Victor TADÉ
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Mihai Alexandru COSTEA si intra Laurențiu Cătălin IORGA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Jugurtha HAMROUN (atacant). In minutul 8 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Voluntari, scorul devine 3 - 1.
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, GUILHERME Haubert Sityá

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

BĂLAN
15’ Vasile MAFTEI
Jugurtha HAMROUN
Rareș ENCEANU
33’
Cornel RÂPĂ 36’
1 - 0 Alexandru CHIPCIU 44’
53’ Adrian BĂLAN
Mihai VODUŢ
60’ Paul PÂRVULESCU
Ben Hamed KONÉ
Cornel RÂPĂ
Paul PAPP
60’
63’ Johannes GOOSSENS